Trojenler Poker’e Bulaştı!

Online olarak poker oynamak isteyen kullanıcıları farklı sayfalara yönlendiren trojen virüsü birçok kişiyi mağdur etti. Ülkemizin de içinde olduğu bazı ülkelerde kumar yasağı olduğu için birçok kullanıcı illegal olan online sayfaları tercih ediyor.

Trojenlerin yeni odağı online kumar ve poker siteleri olmuş gibi görünüyor. Bu konuda birçok şikayette bulunan kullanıcıların hesaplarında kendi bilgileri dışında aktivite olması da dikkat çekiyor.

Sorun Büyük!

Trojen virüsü sadece yasaklı ülkelerdeki kullanıcıları değil bu sayfaların serbest olduğu ülkelerdeki kullanıcıları da olumsuz etkilemiş görünüyor.

Konuyla ilgili 2 büyük online kumar sitesinin etkilendiği ortaya çıktı. Milyonlarca kullanıcı olan bu sayfaların derhal uyarıldığı da açıklandı.

pokerr

Eset Şirketi Keşfetti!

Eset Güvenlik Şirketi araştırmacıları arasında yer alan Robert Lipovsky tarafından keşfedilen Poker Trojeni, etkilenen sayfalara hemen bildirildi ve önlem almaları istendi.

Poker Trojeni adı verilen virüs poker oyuncuları üzerinde olumsuz etki oluşturuyor. Oyunların gidişatına etki eden virüs, önemli zararlar verecek kapasitede görünüyor.

Bilinen trojen mantığı ile çalışan bu virüs, poker oynayan kişilerin bilgisayarlarına girerek onlara farkettirmeden oyunu kaybetmelerine yol açıyor. Ayrıca bu virüsten etkilenen kullanıcıların tüm hesapları da ele geçirilebiliyor. Yani bu zararlı yazılımın verdiği hasar son derece büyük.

Çalışma Sistemi

Poker Trojeni adı verilen virüs, oyuncu poker oyununa girdiğinde karşı tarafa oyun oynanan bilgisayarın görüntülerini gönderiyor. Böylece bilmeden elini açık eden kullanıcı oyunu kaybediyor.

Eset firması tarafından belirlenmeden önce bu virüsün ne kadar süredir aktif olduğu ve kimlere ne kadar kazanç sağladığı ise gizemini koruyor.

Poker Trojeni konusunda etkilenen firmaların açıklama yapılması beklenirken. Bu sayfaların yasal olduğu ülkelerde yasal olarak zor durumda kalabilecekleri de konuşuluyor. Bakalım konuyla ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak?

Bir önceki yazımız olan Twitter'da Türkçe Şikayet! başlıklı makalemizde twitter, twitter güvenlik merkezi ve twitter mobil hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Avoid Oyun İncelemesi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478