Trine 3: The Artifacts of Power İnceleme

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen Trine serisinin 3. oyunu olan Trine 3: The Artifacts of Power raflardaki yerini almıştı. Frozenbyte firması tarafından geliştirilen oyun, serinin diğer oyunları gibi ilgiyle karşılanmış gibi görünüyor.

Oyun severler tarafından merakla beklenen oyun çıktıktan sonra, bazı noktalarda eleştiri toplasa da genel anlamda beğenilmiş gibi görünüyor.

Kahramanlar Yeniden Buluşuyor!

Trine serisinin 2. oyununda kahramanlarımızın hepsi ayrı ayrı yollara gitmiş ve oyun burada son bulmuştu. Kahramanlardan büyücü Amadeus, şövalye Pontius ve hırsız Zoya, istemeden bir kötülüğü açığa çıkarırlar. Krallık zor günler geçirirken Trine adındaki gizemli güç kahramanlarımızı yeniden çağırır.

trinee

Trine 3: The Artifacts of Power 3 boyutlu bir macera. Bazı noktalarda ise kamera sabitlenmekte ve bu 3 boyut kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Puan almak için kristalleri toplamak ise ayrı bir zorluk içermektedir.

Oyunun önceki serilerinde kahramanlarımızdan biri öldüğünde, diğeri dönüp ona hemen can verebiliyordu. Bu oyunda ise kahramanlarımızdan biri öldüğünde, bir süre beklendikten sonra dirilme sağlanabiliyor.

Kahramanları Tanıyalım!

Trine serisinin 3 kahramanının ayrı hayat hikayeleri vardır.

Amadeus, büyücü ve eşyaları hareket ettirme yeteneğine sahiptir. Aynı şekilde, ihtiyaç duyulması durumunda metal küp oluşturabiliyor. Bulmacaların çözümünde son derece önemli bir isim.

Zoya, hırsız adı verilen kahramanımız. Ok ve çengel kullanabilen Zoya, düşmanlar için korkulu bir rakip haline gelebiliyor.

Pontius ise, ekibin adeta güç kaynağı. Şövalye olan Pontius, zıplayıp yere düşerek sarsıntı oluşturacak kadar güçlü bir isim ve oyunda en kritik role sahip isim.

trineee

Oyunun Artı Yönleri!

Trine 3: The Artifacts of Power oyununda müzikler ve masal tadındaki hikaye devam ediyor. En önemli noktalardan biri de oyunda görsel efektlerin ve özellikle ses unsurlarının geliştirilmiş olması.

Oyunda zekice tasarlanmış bulmacalar, son derece keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor. Karakterlerin hareketleri ve kabiliyetleri de arttırılmış durumda.

Oyunun Eksi Yönleri!

Oyunu en fazla eleştirilen yönü ise süresi oldu. Yapımcı firma da 8 bölümlük oyunun çok kısa olduğunu ancak maddi sorunlar nedeniyle böyle olduğunu dile getiriyor. Bunun yanı sıra vuruş hissinin zayıf kalması ve 3 boyutlu oyunda kamera açılarının bazı bölümlerde yetersiz kalması da can sıkıcı noktalar arasında yer alıyor.

Trine serisine başlayacaksanız, ilk oyundan itibaren oynamanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan LG G Flex 2 Özellikleri başlıklı makalemizde android, lg ve LG G Flex 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple TV Oyun Konsolu Mu Oluyor?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478