Touch ID’nin Çalışmaması Durumunda Ne Yapmak Gerek?

Bildiğiniz gibi Touch ID özelliği, IPhone 5S veya daha yeni çıkan bir modeli, İPad Pro, İPad Air 2 veya İPad Mini 3 veya daha üst bir modelde kullanılabilmekte. Ancak iTunes Store, App Store ve iBooks Store’dan satın alarak aygıtınızın kilidini açmada parmak izi kimlik algılayıcısı olarak kullanacağınız Touch ID’nin çalışmaması durumunda aşağıda anlatacağımız uygulamaları adım adım tekrarlayarak Touch ID’ nizin çalışmasını sağlayabilirsiniz:

Öncelikle yapılması gereken işlem Touch ID’yi kalibre etmek. Bunu yapmak içinse, öncelikle Apple cihazınızdan Ayarlar> Touch ID> Parola bölümüne girin ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ise problem olan yani çalışmayan parmak izini seçin ve “Parmak izini sil” seçeneğini kullanarak bu izi silin.

Apple

Bu defa yeniden parmak izi oluşturmak için ” Parmak izi ekle” bölümüne dokunun ve ardından da dokunmatik kimlik algılayıcı üzerine parmağınızı koyun ve kısa bir titreşim oluşuncaya ya da kaldırmanız isteninceye kadar parmağınızı kaldırmayın. Daha sonra ise parmağınızı yavaşça kaldırıp dokunmaya devam edin ve böylece her seferinde parmağınızın konumunu değiştirin.

Apple2

Bu işlem bittiğinde ise Sürdür diyerek devam edin. Ardından da, cihazınızı kilitleyip bu işlemi doğru yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Eğer Touch ID özelliği hala çalışmıyorsa, bu durum kullanıcı hatasından kaynaklanmıyor olabilir.

Bu durumda öncelikle cihazın dokunmatik kimlik sensörünün mikrofiber bir bez yardımıyla oldukça iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Ancak bu adımda işe yaramadıysa, cihazınızı restore edip yeniden deneyebilirsiniz. Bununla birlikte Touch ID özelliğinin çalışmama nedenlerinden biri de potansiyel sorunlar olabilir. Yani, cihaza ıslak parmakla dokunmak, kullanılan kremler, yağlar yüzünden ve hatta cildinizin çok kuru olmasından dolayı Touch ID özelliğinin çalışmayabileceğini de bilmeniz gerektiğinde fayda var.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Samsung 8890 Exynos Çipset, %30 Daha Fazla Performansa Sahip! başlıklı makalemizde Exynos, Exynos 7420 ve Exynos 8890 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Bilgisayar satışlarında inanılmaz düşüş yaşanıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478