Toshiba DynaPad

Kısa zaman önce 4. sürümü duyurulan ve Microsoft Surface, bir rakip daha kazanmıştır. Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Toshiba DynaPad adında yeni çözümünü toplumla paylaştı.
Windows 10 işletim sistemi üzerine kurulmuş olan Toshiba DynaPadler ekran ile klavye bölümünün birbirinden ayrılabiliyor olması ile gerektiğinde tablet veya dizüstü bilgisayar formunda kullanılabilme imkânı sunulmaktadır. 12.inçlik dokunmatik IPS ekranında, 1920 x 1080 piksel çözünürlük sunan ve aynı zamanda gücünü 1.44 GHz hızında çalışan Intel Atom işlemci ile 4GB RAM’den alan bilgisayar, Microsoft Surface’e performans açısından yaklaşamıyor. Fakat 659 gram ağırlığı ile 6.6mm’lik kalınlığıyla dünyanın en hafif ve ince 12.inç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikleri ve kullanım alternatifliği ile oldukça fazla alternatif sunulmaktadır.
Beraberinde gelen ‘2048’ seviye basınç hassasiyetine sahip olan Wacom Active Electrostatics TruPen stylus kalem modeli ile verimliliği üst seviyeye taşıyan Toshiba DynaPadler 1,100$ fiyat etiketiyle Vergi hariç belirlenen fiyatı ile aralık ayında Japonya’da satışa çıkmaktadır. Ürünün Avrupa ile Amerika pazarına ise 2016’nın ilk çeyreğinde geleceği belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Toshiba, İris Taraması Yapabilen Bir Sensör Üzerinde Çalışıyor başlıklı makalemizde güvenlik, iris tarama sistemi ve Sensör hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İşte OnePlus X Özellikleri!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478