Tesla Artık İstanbul Trafiğinde!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye geleceği açıklanan Tesla firması, bu günden itibaren resmi bir adım attı ve Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Firması Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamış oldu. You Tube’a yüklenen videolarda Tesla’nın lüks serisi olarakta bilinen Model S serisine OTA yoluyla dağıtılan güncelleme ile kazandığı otomatik pilot özelliğinin hem teorik, hem de pratik oldukça iyi bir performans gösterdiğini görmüştük. Türkiye’de bu günden itibaren faaliyet göstermeye başlayacak olan Tesla’nın önündeki ilk hedef ise tabii ki elektrikli şarj istasyonları kurmak ve bu sayede otomobillerin hızlı bir şekilde şarj edilerek kullanılmasına olanak sağlamak. İlk etapta İstanbul’da başlanacak olan uygulamanın zamanla birçok şehre yayılacağı da Tesla ile ilgili olarak gelen bilgiler arasında.

Tesla

Geçtiğimiz günlerde bir Türk kullanıcının Tesla Model S marka elektrikli otomobilini İstanbul trafiğinde test ettiğini ve bu deneyimi kayda alarak You Tube’da yayınladığını da ayrıca belirtelim. İzzet Nommaz adlı kullanıcının TEM otoyoluna çıktığı sırada otomatik pilotu aktif ederek çektiği görüntülerde, kullanıcının herhangi bir sorun yaşamadan yolculuk yaptığını görebiliyoruz. Ancak Tesla’nın yoğun trafiğe çıktığında dur kalk işini yapmak konusunda da aynı şekilde başarılı olup olmayacağını görmek için yeni bir video kaydına ihtiyaç duyduğumuzu belirtelim. Dünyadaki petrol kaynaklarının ilerleyen zamanlarda oldukça azalacağı gerçeğini göz önüne aldığımızda Tesla’nın tam zamanında üretmeye başladığı elektrikli otomobillerin giderek daha yaygınlaşacağını söyleyebiliriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan PC Deponun Sahibi: Asıl Mağdur Biziz! başlıklı makalemizde PC Depo ve Sinan Yener hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PC Deponun Sahibi: Asıl Mağdur Biziz!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478