Teröristler Fransa Saldırısı İçin PS4 Üzerinden mi Mesajlaştı?

13 Kasım tarihinde Fransa’da gerçekleştirilen ve dünyanın pek çok yerinden tepkiyle karşılanan terör saldırısında 129 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 200 kişi de yaralanmıştı. Fransa’nın başkenti Paris’te 7 ayrı noktada gerçekleştirilen saldırının üzerinden çok kısa bir süre sonra da Suriye ve Irak’ta bulunan IŞİD adlı terör örgütü, koalisyon güçlerine katılmakla suçladığı Fransa’ya terör saldırısı gerçekleştirdiğini açıklamış ve korkunç saldırıyı üstlenmişti. Olayın ardından ise Fransa’nın başlattığı soruşturmalar oldukça hızlı bir şekilde yürütülse de, detayların ortaya çıkmasının zaman alacak gibi göründüğünü de söylemek gerek.

Play station

 

Bu gelişmelerin ardından ise Fransa saldırının şokunu henüz üzerinden atamadan teröristlerle ilgili olarak gelen bir iddia, herkesi şaşırttı. Bu iddiaya göre Fransa saldırısını gerçekleştiren teröristler, dünyada en çok oynanan oyun olan PS4 üzerinden haberleşmişlerdi.

Teröristlerin haberleşmek için Playstation 4 platformunu kullanmalarının en önemli nedeni ise, oyunun sahip olduğu üst düzey güvenlik seviyesi. Öyle ki, bu platform üzerinden yapılan haberleşmenin takip edilmesi oldukça zor.

Teröristlerin PS4 kullandığına ilişkin iddiaların nedeni ise, polis tarafından tespit edilen hücre evlerinde bulunan PS4’ler. Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyelerinin ise, PS4’leri oyun oynamaktan çok, haberleşmek için kullanacağı oldukça yüksek bir ihtimal. Şu an için kesin olmayan bu iddiaların gerçekliği ise, Fransız polisinin yapacağı araştırmalar sonucu ortaya çıkacak. Öte yandan, PS4 ile ilgili bir açıklama yapılıp yapılmayacağı da henüz belli değil.

 

Bir önceki yazımız olan Şarjınızın Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler başlıklı makalemizde batarya ömrünü uzatma yolları, pil ömrünü uzatma ve şarj ömrü nasıl uzanır hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’tan Yeni Özellikler!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478