Telefonlar için Windows 10 insider yeni versiyonu yayınlandı!

Windows 10 insider ön izleme sürümü geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı. Yayınlanan bu sürümde Lumia 630 ve 830 telefonları bu programdan yararlanmışyı. Şimdi ise Lumia 930 ve Lumia 640 XL modelleri dışında kalan tüm akıllı cihazlar için Windows 10 önizleme sürümü yayınlandı. Bu sürümü Insider programına kayıt olanlar kullanabilir.

Windows 10 hakkındaki görüş ve sorunlarınızı forumumuzdan dile getirebilirsiniz.

İnsider Programına Dahil olma aşamaları;

–  http://insider.windows.com ‘a giriyoruz

– Sağ üst köşedeki “Oturum açma” linkine tıklıyoruz.

– Windows Phone cihazımızdaki Microsoft hesabı (eposta ve şifre) ile oturumu açıyoruz.

– Oturum açtıktan sonra tekrar insider.windows.com’a yönlenecektir.

“Başlarken” linkine tıklıyoruz.

– Şartlar ve onay sayfası gelecektir, Program Sözleşmesinin altındaki “Bu sözleşmenin koşullarını kabul ediyorum (gerekli)”kutucuğunu işaretliyoruz ve hemen ardından alttaki ilgi alanlarından birini seçiyoruz.

“Gönder” e tıkladığımızda işlem tamam.

Kayıt aşamasından sonra buradaki linke tıklayıp telefonumuza “Windows insider” uygulamasını yüklüyoruz.

Windows insider uygulamasına tıklıyoruz.

-Get build yazısına tıklıyoruz.

-Gelen ekranda Microsoft hesabımızı( insider kaydında kullandığımız) giriyoruz.

-Gelen ekranda Fast ve Normal seçenekleri olacaktır. Güncellemeleri hızlı bir şekilde almak için Fast seçeneğini normal olarak almak için Normal seçeneğini seçiniz.

Bildiğiniz üzere ilk gelen güncellemede çok fazla hata vardı. Bu güncellemeyi yüklemeden önce güncellemede oluşabilecek sorunlara göz atalım;

– OneDrive ve Fotoğraf albümündeki resimlerin otomatik yedekleme sorunları oluşabilir.Eğer fotoğraf albümünü kullanmak istiyorsanız lütfen güncelleme yapmadan yedeklemelerini yapınız.

– Ofis programları bu ön izleme sürümünde engellendi bu yüzden bu ön izleme sürümünde Word,Excel,power point gibi uygulamaları kullanamayacaksınız.

– Cortana tarafından metin mesajlarınızın anlaşılması ve kavranmasını yeniden düzenliyoruz bu sürümde metin mesajlarınızı Bluetooth aracılığı ile göndermeyeceksiniz.

– Ön izleme sürümünü yükledikten sonra bazı uygulamaların SD Karta yüklenmesinde sorunlar yaşanabilir.Bunu çözmek için lütfen sorun yaşadığınız uygulamaları silin ve yeniden yükleyin.

– % 1 ihtimal dahilinde de olsa,gelen aramalarda telefon zil sesiniz çalmayabilir

– Arama ve SMS engellemeleri bu güncellemeden sonra işlevsiz olacak

– 9941 yapı numarasından bu ön izleme sürümüne geçen kullanıcılarımız da MMS ayarları kaybolabilir.Eğer yapı numaranız 9941 ise yeniden 8.1 sürümüne dönün ve güncellemeyi öyle yükleyin.

– 9941 yapı numarası yani ilk ön izleme sürümünü kullanıp bu ön izleme sürümüne geçmek isteyen kullanıcılarımız da başlangıç ekranında kamera ve fotoğraf uygulamaları çalışmayabilir.Böyle bir sorun yaşıyorsanız lütfen başlangıç ekranındaki uygulamaları kaldırıp yeniden başlangıç ekranına sabitlemesini yapınız.

– Bazı telefonlarda,ekran boyutlarındaki hatalar yüzünden alarm çaldığınızda iptal düğmesi görünmeyebilir bu sorunu aşmak için lütfen bildirim çubuğunu yukarıdan aşağıya doğru indirin ve alarmınız kapansın

– 512 MB Ram’e sahip olan telefonlarda,uygulamalar rastgele hata verebilir bu da ön izleme sürümündeki oluşan hafıza yönetiminden kaynaklanıyordur.

– Uçuş modu ön izleme sürümünde kullanılmayacak

– Veri bağlantıları engellenemeyecek

– Bu ön izleme sürümünden sonra başlangıç ekranınızdaki kutucukları yeniden sabitlemeniz gerebilir

– İnsider hub’u artık telefon kısmına dahil edildi fakat bazı telefonlarda bu uygulamanın açılmasında hatalar meydana gelebilir

 

 

Bir önceki yazımız olan Windows Phone Dns Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizde lumia youtube girme, nokia lumia Youtube giriş ve windows phone 8 1 youtube giris hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG G4 Özellikleri Ve Fiyatı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478