Teknolojide Gelinen Son Nokta

Teknoloji hızla gelişiyor ve durdurulamıyor. Her gün daha da gelişen cihazlar yararlarıyla birlikte zararları da oluyor. Günümüzde teknolojinin geldiği yer herkesi çok şaşırtıyor. Daha dün çıkan ürünün keyfini çıkartmaya başlamışken,  bugün biraz daha gelişmişi çıkıyor. İletişim araçlarının gelişmesi, çevreye olan ilişkiyi azaltmakta. Eskiden kucağımızda taşıyamadığımız ürünler cebimizde, cebimizde taşıyamadıklarımız ise kulaklarımızda artık. Televizyonlarımız gittikçe kalından inceye doğru gidiyor, bilgisayarlar gittikçe yok edip farklı işletim sistemleriyle karşınıza çıkartıyorlar.

Telefonlar ise küçükten başladı, gittikçe büyüyor ve cebimize sığmayacak dereceye yaklaşıyor. Telefonlara değinecek olursak, telefonların gelişme hızını durduramıyoruz. Şimdiki akıllı telefonlar bütün işlerimizi hallediyor. Örneğin samsung galaxy note serisinin kalem özelliği sayesinde tüm çizim ve ofis programları işleri kolaylıkla halledilebiliyor. Apple çeşitleri ise hızıyla, pratikliğiyle çok beğenilen telefonlardır.

Televizyonlar ise küçük, kalın, siyah beyaz ekranlarla başladı, şimdi ise dev gibi renkli ekranlarla dokunmatikleri çıkmaya başladı. 3D özelliğiyle izleyenler daha çok zevk alıyor. Durdurulamayan teknolojiler daha ne kadar çok gelişecek bilinmiyor. Artık ileriki yıllarda iş yerlerinde çalışan işçi bile kalmayacak.

Teknoloji o kadar gelişiyor ki artık işçi olarak işçilerin yerine gelişmiş robotlar olacak. Bilgisayarda ise artık öyle bir teknoloji çıktı ki yeni işletim sisteminde artık gözlük takıp ekran duvarda görülecek. İşte teknolojide sınır yok. Daha nereye kadar gider belli değil. Yetişebilirseniz teknolojinin hızına yetişmeye çalışın.

Bir önceki yazımız olan 3D Yazıcı ile Plastik Organ başlıklı makalemizde 3d yazıcı ve 3d yazıcı ile organ hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

3D Yazıcı ile Plastik Organ

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478