Teknoloji Devi Apple’ın iPhone Cihazlarında Mavi Ekran Şoku

Teknoloji Devi Apple’ın iPhone Cihazlarında Mavi Ekran Şoku

Sürümü iOS 8.3 olan bazı iPhone cihazlarında kullanıcıların karşısına çıkan mavi ekran sorunu kullanıcılarda şok etkisi yarattı.

Apple şirketi, 2013 yılında dağıtımına başladığı iOS 7 güncellemesini alan iPhone 5s cihazında mavi ekran sorununa sebep olmuştu.

Apple, İphone 5S cihazındaki bu sorun için ; 64 bit boyutunda bir işlemci için uygulamaların ve oyunların halihazırda bu mimariye pek hazır olmadığından dolayı cihaz mavi ekran hatası verdiği açıklamasını yapmıştı ve kısa bir sürede bu sorun çözüldü
Şimdi ise Apple yine bir ekran sorunu ile daha karşılaştı, T-Mobile’dan iPhone’un piyasaya sunulan son 3 cihazını satın alan kullanıcılar yetkililere mavi ekran hatası ile karşılaştıklarını dile getirdi.

iOS 8.1 ve iOS 8.3 güncellenmiş olarak satışa sunulan iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarında mavi ekran hatası gündemde.

Forum sitelerine ve haber sitelerine  kullanıcılar tarafından atılan yorumlara göre, bu 3 cihazdaki mavi ekran hatasından “Restore” işlemi yaparak bu konuya çözüm getirdiklerini yazdılar. Bu noktada  henüz Apple tarafından resmi bir açıklama bulunmadığını belirtelim. Bizde technokurt.com ailesi olarak size önerimiz; sizde cihazınızda böyle bir hata ile karşılaştıysanız, iOS 8.4 sürümünün yayınlanmasını 1 hafta kadar daha bekleyip daha sağlam ve sağlıklı bir kurulum yapmanız.

Bir önceki yazımız olan HTC 8X Kullanıcıları İçin Müjde Windows 10 Mobile Teknik Önizlemesi Geliyor başlıklı makalemizde htc 8x, HTC 8x windows 10 ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Casper VIA V9 Kutudan Çıkıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478