Tek satır kod bilmenize gerek kalmadan Windows 10 uygulaması hazırlayın

Bu uygulama ve oyun desteği noktasında iOS ile Android’in baya bir gerisinde olan Windows Store için Microsoft kolay geliştirme seçenekleri ile tüm kullanıcıları uygulama geliştirmeye çağırıda bulunmaktadır. Geliştiricilerin Windows Store’da daha fazla oyun ve uygulama yayınlamaları için ciddi bir çaba ve efor sarf eden Microsoft çeşitli araçları kullanıma sunmuştur. Hatırlanacağı gibi geçmiş zamanda iOS ile Android uygulamalarını Windows platformuna uygulanmak üzere bir çok kolaylığın sağlandığını görülmüştür. Ortak uygulama ile ekosistemi ifadesi de Windows 10’un çıkış söylemlerinden birisi olmuştur. Şuan ise Microsoft App Studio güncellemesi ile işi biraz daha basite indirgemiştir. Yalnızca uzman yazılımcıları değil hemen herkesi ilgilendiren bu güncelleme sayesinde kullanıcıların bir web tarayıcı kullanıyormuş gibi uygulama prototiplerini ile uygulamalarını oluşturabilecek özellikle mağazada yayınlayabilecektir.

Visual Studio yüklemeye ya da tek satır kod bilmeye gerek olmadan dakikalar içerisinde Windows 10 uygulaması hazırlayabilmenize imkan tanıyan bu sistem sayesinde RSS ve XML kaynaklarını, Flickr, YouTube, Facebook, Bing, Twitter ya da Instagram API’larını kullanabilmenize de olanak tanımaktadır. İsterseniz birkaç satır HTML bilgisi ile daha fazla kişiselleştirebileceğiniz yazılımlar ise Windows temelli tabletlerde, laptoplarda, masaüstü cihazlarda hatta Rasberry Pi 2 temelli ürünlerde çalışabilecektir. Windows App Studio’nun en yeni sürümü için arama motorunda detaylı bir araştırma sonucunda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Edge tarayıcısı artık içerik de yansıtabiliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

General Mobile 4G İçin Marshmallow Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478