Tarayıcı Sorunları (Netmahal,PortalSepeti,V9) Nasıl Çözülür?

Netmahal, Bandoo, Search bar, Search Protect, Chrome reklam virüsleri, Portal Sepeti, Superfish gibi yazılımlar bilgisayar tarayıcılarımızın ayarlarını bozarak, arama motorlarını ve anasayfamızı değiştirebiliyor.

Yazılımlar tarayıcılarımızda bu ayarları düzenlememize bile fırsat vermeden yetki kısıtlaması yapıyor. Yani bizlere zorla kendi arama motorlarını ve sitelerini kullandırıyor.

Peki bunlardan nasıl kurtulacağız ?

Teknik olarak bir çok yöntemi olan bu işlemi uzun uzun uğraşmaktansa malware temizleme programıyla kolay yoldan yapacağız. Yani sizi regedite gir, system32 gir şunu sil vb işlemlerle uğraştırmayacağız.

Tanıtacağımız program Netmahal, Bandoo, Search bar, Search Protect, Portal Sepeti, Superfish vb bütün zararlı yazılımları kaldırır.

  • Zemana İnternet Sayfasından AntiMalware yazılımını indiriyoruz.
  • Setup dosyasını indirdikten sonra “Next” yaparak kurulumunu tamamlıyoruz.
  • Zemana AntiMalware yazılımı kurulduktan sonra açıyoruz.
  • Ana ekranda sağ alt köşedeki “Smart Scan” bölümünü “Deep Scan” seçerek, hemen altındaki “Scan”butonuna basıyoruz.
  • Zemana Antimalware yazılımı tüm sisteminizi, tarayıcılarınızı ve registry kayıtlarını inceleyerek zararlı yazılımları tespit ediyor.
  • Ardından da size bir sayfa açıyor. Burada bulmuş olduğu zararlı yazılımları listeliyor olacak.
  • Zaten tarama sırasında bir zararlı yazlım bulursa, Zemana Antimalware, mavi renkten kırmızı renge dönüyor.
  • Sonrasında “Next” ile işlemi bitiriyoruz. Birkaç saniye içerisinde tüm zararlı yazılımları temizliyor. Zemana tekrar mavi renge dönüyor…

İşlemimiz bu kadar.Program tarayıcınızın giriş sayfasını kilitleyen tüm zararlıları kaldırabiliyor. İşlem bittikten sonra tertemiz bir şekilde tarayıcınızı kullanabiliyorsunuz. Programın 15 günlük deneme sürümü olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Güçlü Alışveriş Sitesi Piyasadan Çekildi başlıklı makalemizde limango, limango battı mı ve limango kapandı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC Akıllı Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478