Tag Heuer Akıllı Saat Yoğun İlgi Görüyor!

Google ve Intel tarafından tasarlanan Tag Heuer Connected akıllı saatin tanıtımı Tag Heuer tarafından yapıldığı andan itibaren oldukça yoğun bir ilgiyle karşılandığını söylemek gerek. Öyle ki firma, satış firmaları ve mağazalardan aldığı 100 bin siparişi hazırlayabilmek için ve bu yoğun talebi karşılayabilmek için 1200 olan üretim sayısını 2000’e çıkarmış durumda. Her ne kadar bir Apple olmasa da, Connected saatlerin satış rakamlarının da oldukça iyi olduğunu belirtelim. Tag Heuer saatlerin yoğun bir şekilde tercih edilmesine neden olan teknik özellikler ise,

1.5 inç LTPS LCD ekran, Intel Atom Z34xx işlemci, 1 GB RAM ve 4 GB depolama alanına sahip olan Tag Heuer Connected saatin fiyatı ise 1500 dolar. Tag Heuer ayrıca Android Wear’a sahip ve aynı zamanda lüks derecesindeki ilk akıllı saat olma özelliğini barındırmakta. Düşük enerji ile çalışabilen Tag Heuer Connected saat, kırmızı, mavi, yeşil, turuncu, beyaz, sarı, ve siyah renklerdeki farklı kayış seçenekleriyle satışa sunulmuş durumda.

Tag Heuer

Gövdesi Titanyum olan Tag Heuer saatin camı ise, çizilmeye kaşı dayanıklı safir camdan tasarlanmış. Ayrıca IPS 67 sertifikası bulunan saatin su geçirmeme özelliğine sahip olduğunu da belirtelim. Fiyatı yüksek olsa da,  Tag Heuer saatlere olan yoğun ilgi, ilerde daha yeni modellerin çıkabileceğinin de göstergesi ki Tag Heuer’in CEO’su Jean-Claude Biver’de, 2016 yılı sonunda veya 2017 yılının başlangıcında yeni saatlerinin tanıtımını yapacağını şimdiden açıkladı bile.

Bir önceki yazımız olan Giyilebilir Kamera Geldi! başlıklı makalemizde giyilebilir kamera, Giyilebilir teknoloji ve indiegogo hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook’un İntihar Önleme Servisi Devrede!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478