Tablet ve Telefonlarınızın Pil Ömrünü Uzatın

Akıllı cihazların pil ömrü zaman geçtikçe daha kısa sürede bitiyor. Peki bunun için nasıl bir çözüm bulabiliriz? Vereceğimiz  çözüm önerileri ile tablet ve telefonlarınızın pil ömrünü uzatın.

Tablet, Android telefonlar son zamanların en çok kullanılan teknolojik cihazları. Artık Android telefon olmadan gün geçirmek sıkıcı bir gün bile sayılabiliyor.Bu cihazları kullanırken avantajlar kadar dezavantajlar da yaşayabiliyoruz. Bu dezavantajların ilki pil ömrüdür. Yanlış kullanımdan dolayı tablet ve telefonların kısa zamanda pilleri bitiyor. En çok ihtiyacımız olduğunda şarjı bitiyor ve can sıkıcı durumlar yaşanıyor. Birkaç noktaya dikkat ederek tablet ve telefonlarınızın pil ömrünü uzatın.

Ekran Parlaklığı

Tablet ve telefonlarınızın ekran parlaklığını düşürerek pil ömrünü uzatabilirsiniz. Pek de dikkat etmedğimiz bir detay olsa da aslında cihazın şarjını en çok harcayan detaylar arasında.

Tablet ve ya Telefonunuzu Nasıl Şarj Ediyorsunuz?

Cihazın şarj edilmesi konusundaki alışkanlıklarınız yanlış olabilir. Çok fazla şarjda kalan, tam dolmadan şarjdan alınan cihazlar zaman içinde pilin gücünün tükenmesine neden oluyor.

Arka Plan Uygulamaları

Cihazınızda arka planda çalışan uygulamalar uzun süre açık kaldığında çok fazla şarj tüketir. Bu da zaman içinde pilin gücünü azaltır. Zaman içinde sık sık şarj etme ihtiyacı duyarsınız. Arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatarak tablet ve telefonlarınızın pil ömrünü uzatın.

Kablosuz Ağ Trafiğini Kesin

Cihazın internette sürekli olarak aktif olmasını sağlamak aslında pili tüketen bir etken. Sürekli gelen bildirimler, güncellemeler nedeni ile çok fazla şarj tüketilir. Bu da pil ömrünü kısaltır. Kablosuz ağ trafiğini keserek tablet ve telefonlarınızın pil ömrünü uzatın.

Bir önceki yazımız olan Yeni Apple TV iPhone 6s ile Birlikte Eylül Ayında Duyrulacak! başlıklı makalemizde apple ve apple tv hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Apple TV iPhone 6s ile Birlikte Eylül Ayında Duyrulacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478