Synaptics dokunmadan kontrolü sağlanan hologram teknolojisini tanıtıldı

Dokunmatik teknolojisinin deneyimli geliştiricilerinden Synaptics yeni teknolojisini sergilenmiştir. CES 2016’da stanıtılan hologram teknolojisi tam olarak fiziksel etkileşime geçmeden kontrol edilebilmektedir. Leia 3D adındaki hologram teknolojisi özel ekranıyla birlikte 3 boyutlu görüntü sunuluyor. Ekranın içerisinde yer alan ve 3 boyutlu olarak oluşturulan görüntülerin en büyük özelliği ise dokunmatik yüzeyle kontrol edilebilmesidir. Buna ek olarak Hologram ile etkileşime girebilmek için ekran yüzeyine tamamen dokunmanız da gerekmemektedir.

Leia 3D’nin özel ekranı üzerine yaklaşan parmağın yarattığı elektromanyetik alanı fark ederek dokunmadan kontrole imkan sunmaktadır. Benzer teknolojiyi daha önce bazı akıllı telefonlarda da görmüştük fakat kullanışlı bulunmayacak ki bugün çok sık rastlamaktayız. Synaptics ise bu teknolojiyi biraz daha geliştirerek hologram görüntüsü üretebilen ekranlarla kullanmayı tercih etmiştirler. Teknolojinin kullanım alanı şimdilik sınırlı olsa da gelecek için önemli bir yatırım olabilmektedir. Hologram görüntülerin yaygınlaşması veya bu görüntülere de dokunmadan müdahale edebilmek ilginç bir deneyim yaşatılacaktır. Takipçilerini şimdiden dört gözle gözlemlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Moto Serisi İddialı Gelecek! başlıklı makalemizde lenovo, Moto X Play ve Moto X serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iPhone için AMOLED ekran iddiaları güçlenmektedir

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478