Steve Jobs

Steve Jobs

Ben sizlere öncelikle hayranı olduğum bir efsane, dahi bir adamı kısaca tanıtmak istiyorum. Tabiki bu ismi 7’den 70’e herkes tanır. Ben sizlere bu dahi adamın sözlerini paylaşmak istiyorum. Bu sözlerde kendi hayatınızı içinde bulabileceğiniz bir sürü kelimeden oluşuyor. Öncelikle ben bu adamın yani Steve Jobs’un kısa bir hayatını sizlere sunmak istiyorum;

      Steve Jobs, 24 Şubat 1955’te ABD’nin San Francisco şehrinde dünyaya gelmiştir.

Ölümü ise yine ABD’nin Palto Alto şehrinde vefat etmiştir. Ayrıca bir dünya markası olan   Apple Computer’ın kurucu ortağı ve Ceo’sudur. Ben sizlere daha fazla konuşmadan Steve Jobs’un sözlerini sunmak istiyorum.

  • Bir gün öleceğimizi unutmamak, kaybedecek bir şeylerin olduğunu düşünme tuzağından kurtulabilmek için en gerçekçi yöntemdir.
  • Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.
  • Cennete gitmek isteyenler bile oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemez.
  • En iyisini yapın: Yaptığınız her işte en iyisini yapmaya çalışın. Başarı yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları işe alın.
  • Eninde sonunda öleceğimi düşünmek, yaşamda büyük seçimler yapmama yardımcı olan en önemli etkendir. Çünkü yaşadığımız dünyaya ait tüm beklentilerimiz, gurur, kibir, başarı, başarısızlık gibi bu dünyanın sözüm ona önemli işleri, ölüm söz konusu olduğunda bir anda tüm önemini yitiriyor, tam anlamıyla kocaman bir ‘hiç’ oluveriyor.
  • Farklı olun, farklı düşünün: Sıradan işler yapmaktansa aykırı işler ortaya koymak size farklılığı getirecektir
  • Küçük başlayın, büyük düşünün.
  • İleriye bakarak, yaşamdaki noktalarını birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir biçimde birleşeceğine şimdiden inanmanız gerekir. Bir şeylere inanmak, güvenmek zorundasınız. Kadere, yaşama, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu yaklaşımım beni hiçbir zaman düş kırıklığına uğratmadı; yaşamımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

            Bu sözleri onu tanımak ve anlamak için yeterli olacaktır.

Sizlerle Apple şirketinin ürünleriyle ilgili başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

            Babamın bana doğum günü hediyesi olarak aldığı ıPhone 5S markalı apple ürününü gördüğümde çok şaşırmıştım. Gerçekten böyle değerli bir cihazın elimde olduğu için ayrı bir sevinç içindeydim. Ta ki, cihazımda olan uğursuz anı yaşayana kadar, evet doğru duydunuz telefonumun camı elimde patladı durduk yere elimde patladı. Üzüldüm, kahroldum ama elimden bir şey gelmez böyle şeyler elbette olur…

Bir önceki yazımız olan Mr Cihazı başlıklı makalemizde emar cihazı, tıp ve tıpta büyük kolaylık hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Gionee’den devrim niteliğinde telefon

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478