Star Wars Battlefront 12 milyon kopyayı aştı

Kasım ayında oyuncuların beğenisine sunulmuş olan Star Wars Battlefront ulaştığı satış rakamlarıyla Electronic Arts’ın beklentilerini hayli hayli geride bırakmış durumdadır. Sinema tarafında rekora koşan ve aynı zamanda yapımcılarının yüzünü güldüren Star Wars oyun tarafında da beklentileri aşmış durumdadır. Star Wars Battlefront oyuncuların yüzünü güldüremese de toplamda 12 milyondan fazla kopya satarak dağıtımcısı Electronic Arts’ın yüzünü güldürmeye yetmiştir.

Analizlere göre Kasım ayında PC, PS4 ile Xbox One için satışa sunulan Star Wars Battlefront genelinde12 milyondan fazla kopya satarak beklentileri aşmıştır. Firma Mart ayı sonuna kadar 13 milyon adet satış rakamı beklenmektedir. Beta sürecinde ise katılım sayısı EA’nın beklentilerinin üzerindedir. Satışa sunulduğu ay 6 milyon adet satılmış olan oyun Aralık ayında ise 6 milyon kopya daha satmıştır. İvme korunursa Mart ayı sonunda 20 milyon rakamının çok rahat aşılacağı tahmin edilmektedir. Oyunun ortalama satış rakamı düşünüldüğünde şimdiye kadar yaklaşık olarak 660 milyon dolarlık bir gelir elde etmektedir. Eylül ayında ise Dice stüdyosu tarafından duyurulan Star Wars Battlefront sonbahar döneminde beta sürecine başlamış Kasım ayında da satışa sunulmuştur. Bununla beraber en fazla satışın Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyona girmesinden hemen önceki dönemde olduğu belirtilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Steam'ın En İyi Oyunlarından Rocket League, Türkçe Oluyor! başlıklı makalemizde psyonix, rocket league ve Steam hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei’nin Yeni Tableti Göründü

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478