Spotfy’a Yeni Özellikler Ekleniyor!

Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Spotify uygulaması, sunduğu güncel müzik listeleri sayesinde her gün aynı müzikleri dinlemekten kurtaran bir uygulama. İsveç asıllı bir uygulama olan Spotify sayesinde her türlü müziği herhangi bir kısıtlama olmadan dinleyebiliyoruz. Bunun yanı sıra,  Spotify’da diğer uygulamalar gibi kendini geliştirmeye hazırlanmakta.

Hatırlayacağımız gibi Spotify, geçtiğimiz yıl bir açıklama yapmış ve artık sadece bir müzik uygulaması olmayacaklarını duyurmuştu. Bununla birlikte yetkililer yaptıkları duyuruda yeni müzik odaklı çalışmalar yaptıklarını da belirtmişti.

Bu gelişmenin ardından ilk somut adım ise bu gün itibarıyla atıldı ve Spotify bu gün iki yeni satın alım gerçekleştirdi. Yani müzik odaklı Soundwave ve mesajlaşma uygulaması Cord Project artık Spotify’ın.

Spotify 2

Bu uygulamalardan ilki olan Soundwave uygulaması, ilk olarak 2013 yılında kullanıma açılmış ve 2014 yılında dünya üzerinde toplamda 1.4 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmış. Bununla birlikte Soundwave uygulaması, Youtube ve Spotify da dahil olmak üzere çeşitli platformlardan aldığı verileri ve müzik zevki sizinle aynı olan insanları öneren bir uygulama.

Spotify’ın satın aldığı diğer uygulama olan Cord Project uygulamasında ise kendi ses kaydınızı üretip bu kayıtları mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Cord Project uygulamasında geliştiricilerin üzerinde çalıştıkları noktalardan biri de, sesleri farklı formatlarda ulaştırmak. Spotify’ ın yaptığı satın alımlarla içeriğini daha da geliştirip bir çeşit yenilenme sürecine girdiğini de söylemek mümkün. Ancak bu yenilikle ilgili henüz kesin bir tarih olmasa da, Spotify’ın daha da iyi bir uygulama olmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Panasonic'ten Fotoğraf Çekmek İçin Harika Bir Telefon: CM10! başlıklı makalemizde CM1, CM10 ve Panasonic hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Panasonic’ten Fotoğraf Çekmek İçin Harika Bir Telefon: CM10!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478