Sony’den Marshmallow İçin Kapalı Beta Sürprizi!

Android 6.0 Marshmallow Nexus cihazlar için dağıtılmaya başlandı. Diğer Android işletim sistemi kullanan cihazlara sahip olan kullanıcılar da merakla bekleniyor. Bu konuyla ilgili firmalar, güncellemeyi alacak modellerini açıkladılar.

Android güncellemeleri hızlı bir şekilde almasıyla tanınan Sony, kullanıcılarının karşısına büyük bir sürprizle çıktı. Firma, Android’in Marshmallow sürümünü kapalı beta şeklinde dağıtma kararı aldı. Bu karar, kullanıcıları oldukça memnun etmiş gibi görünüyor.

Kapalı Beta Alacak Modeller!

Sony tarafından gün içinde yapılan açıklamaya göre, Android 6.0 Marshmallow sürümünün kullanıcılar tarafından denenmesi için kapalı beta yani kayıtlı kullanıcılara deneme imkanı sunan versiyonu yayınlama kararı aldı.

android

Sony tarafından yapılan açıklamada Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z3 Compact cihazı sahipleri, Sony’nin Android 6.0 Marshmallow geliştirme sürecinde yer alabilecekler. Bunun en önemli artılarından biri ise, olabilecek hataların belirlenip en hatasız şekilde güncellemenin yayınlanması olarak görünüyor.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, İzlanda, İngiltere, Almanya ve İrlanda’da yaşayan ve kayıt yaptıran kullanıcılar kapalı beta sürümünü edinebilecek.

Ülkemizde yaşayan ve yukarıda yazan cihazlara sahip olan kullanıcılar ise Google Play üzerinden “Sony’s Concept for Android” uygulamasını indirip kayıt olmanız gerekmektedir. Bu kaydı yaptırdıktan sonra kapalı beta sürümünü kullanmanız için Sony’den gelen cevabı beklemeniz gerekmektedir. Cevaba göre kullanıp kullanmayacağınız belli olacaktır.

Sony, bu deneme sürümü için 10 bin kullanıcıya güncellemenin gönderileceğini açıkladı. Elbette ki ülkemizdeki kullanıcıların bu kapalı beta sürümünü test etmesi zor bir ihtimal olsa da denemekte fayda var diye düşünüyoruz.

Android işletim sistemine en hızlı uyum sağlayan ve güncellemeleri son derece hızlı bir şekilde kullanıcılarıyla buluşturan firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Firmanın daha önceden açıkladığı cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesini mümkün olan en kısa sürede yayınlanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlara 3D Touch Özelliği Geliyor! başlıklı makalemizde 3D Touch, android ve Clear Pad 3600 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478