Sony’den Geri Adım!

Ünlü elektronik devi Sony ürettiği akıllı telefon ve tabletlerde su geçirmezlik özelliğinden faydalanmıştı.Fakat sattığı telefonlar yüzünden başı dertte.Detaylar haberimizde…

sony xperiaMerkezi Japonya olan elektronik devi Sony bildiğiniz gibi ürettiği çoğu akıllı telefonda su geçirmezlik özelliğini vurgulayarak kullanıcıların dikkatini çekmişti.

Sony geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Xperia modelinide su geçirmez olarak yayınlamıştı hatırlarsanız fakat Xperia akıllı telefonları alan müşteriler telefonun su geçirdiğini görünce Sony dava açtı.

Açılan davalarla başı ağrıyan Sony ilginç bir yol izleyerek internet sayfasında destek bölümü açtı ve burada kullanıcıların su altında akıllı telefonlarını kullanmamalarını suya dayanıklı olmadığını vurguladı.Bunu yapmasında ki amaç ise açılan davalarda haklı duruma düşmek.

Sony Blomberg gazetesine yaptığı açıklamada ”akıllı telefonların su altındaki testi 1.5 metre derinlikteki suyun için de 30 dk bekletilip çıkarıldıktan sonra yapılıyor kesinlikle su altında kontrol edilmiyor ” diye belirtti ve gazetede de kullanıcıların kesinlikle su altında telefon kullanmamalarını belirtildi.

sony-xperia-z1-suya-dayanikli-telefon

Şimdiye kadar su geçirmez diye alıp ta ilk yapılan su altı dalışında akıllı telefonları su alarak bozulan müşterilerin bu zamana kadar iade etme fırsatı vardı, fakat bu uyarıdan sonra iade yapmaları biraz zorlaşacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Konuşan Navigasyon Yandex, Güncellendi! başlıklı makalemizde navigasyon, sesli navigasyon ve trafik kazası hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Japonya Robotlu Marul Üretimine Başlıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478