Sony Xperia Z5’e Kamera Dopingi!

Sony’nin IFA kapsamında tanıtımını yaptığı yeni amiral gemileri olan Xperia Z5, Xpera Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium telefonlarla ilgili yaptığımız detaylı incelemeyi daha önce detaylı olarak yayınlamıştık. Bu yazımızda dünyanın ilk 4K ekrana sahip telefonu olan Xperia Z5 Premium telefonun oldukça beğenildiğini de ayrıca belirtmiştik. Piyasada bulunan akıllı telefonlar arasında en güçlü kameraya sahip olduğu bilinen Sony Xperia’ların Android 6.0 Marshallow güncellemesini alacağı ve kamerasında yapılan birçok yenilik sayesinde Xperia telefonların hem daha kullanışlı, hem de daha kaliteli çekim yapacaklarını söyleyebiliriz.

sony

Sony’nin kamera özelliğinde değişiklik yapılmadan önce geçiş yapmak için Mod butonuna tıklayıp ihtiyacınız olan modu seçtikten sonra da tek tek adı atıyordunuz. Şimdi gelen güncelleme sayesinde ise, İPhone telefonlara benzer şekilde kamera modları arasında geçiş yapabilmek için sağa veya sola kaydırmak yeterli olabiliyor. Sony telefonlarda güncellemeyle gelen değişikliklerden biri de, manuel modda ekran üzerinde bulunan el ile ayar butonları ekranın altında bulunan deklanşör butonunun yanına konulmuş ve bu sayede kullanıcıların hem daha kolay, hem de daha hızlı ayar yapabilmesi sağlanmış. Bunun yanı sıra, 4K çekim özelliği ve ağır çekim videoları gibi özellikler de video kısmının özellik bölümüne getirilmiş ve böylece daha önce oluşan karmaşalar giderilmiş. Ayrıca çekim için yapılan küçük çaplı yazılım hataları da giderilerek telefonun performansı artırılmış. Bu arada bu özelliklerin Sony’nin tüm Z serisine getirilmesinin planlandığını da hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Figment VR! başlıklı makalemizde Figment VR, Sanal Gerçeklik Gözlüğü ve Zi Wang hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Glass Ekibinden Yeni Proje!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478