Sony’den Kullanıcıların İçini Rahatlatan Açıklama!

Bildiğimiz gibi Sony’nin akıllı telefon sektöründen çıkacağına yönelik iddialar uzun süredir gündemdeydi. Sony’nin pazardan çıkma isteğinin nedeni olarak ta, Xeria Z5 ailesinde istediği satış rakamına ulaşamaması gösterilmişti. Ayrıca Xperia Z5 Premium’un fiyatının 3000 tl’ den yüksek olması da oldukça eleştirilmişti.

Bu gelişmelerin ardından ise, Sony’nin mobil departmanının CEO’su Hitori Totoki, Sony’nin akıllı telefon pazarından çıkacağına yönelik söylentileri tamamen yalanladı. Bununla birlikte Hitori Totoki’nin yaptığı açıklamaya göre, Sony önümüzdeki yıl Snapdragon 820 işlemcili ve metal gövdeden oluşan iki yeni telefonu duyuracak. Bununla birlikte duyurusu yapılacak olan bu telefonların beklentilerin aksine Xperia Z6 olmayacağını da belirtmek gerek çünkü bu telefonlar Xperia Z5 serisinden iki telefonun iyileştirilmiş versiyonları olacak. Bunun yanı sıra, Xperia Z5 serisinde kullanılan işlemcilerin Snapdragon 810 olduğunu da hatırlatmakta fayda var ki zaten Sony kullanıcıları da Xperia Z5’te Snapdragon 820 dururken, 810’un kullanılmasını anlayamamıştı.

Üstelik, Sony’de yapılan yenilikler bununla da sınırlı kalmayacak. Hitori Totoki’nin yaptığı açıklamalara göre, 2016 yılında Sony’nin yepyeni bir tasarıma sahip olacağını da söylemek gerek. Bu bilgiye göre, Sony Xperia’lar klasik görünümünü terk edip yerine çok daha farklı ve güzel bir tasarım kullanacağını söyleyebiliriz. Sony’nin bunu yapmaktaki amacı ise, hep aynı tasarımı kullandığı yönündeki eleştirilere bir son vermek.

Sony’nin yeni Xperia telefonlarını duyuracağı tarih ise CES 2016 yerine Haziran ve Ekim ayları olarak planlanıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kodlama Yapmayı Öğrenmek İstiyorsanız, Bu Sitelerden Yardım Alabilirsiniz! başlıklı makalemizde Code Academy, Code School ve Code.org hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC’nin Android 6.0 Güncelleme Takvimi Sızdırıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478