Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti (∞ ), sonu olmayan, ebedi durumları ifade ederken kullanılan matematiksel bir terimdir. Matematiksel bir terim olmasının yanı sıra günlük yaşantıda insanlar çok yoğun duygular besledikleri kişilerden bahsederken de kullanmaktadırlar. Bilgisayar ve cep telefonlarında kullanımı gerektiğinde klavyede yer almadığı için sorun yaşanmaktadır. Klavyede yer almamasına rağmen çeşitli tuşlar kullanılarak sonsuzluk işareti yapılabilmektedir. Bu makalemizde ‘’ Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır? ‘’ konusu hakkında bilgi vereceğiz…

Sonsuzluk İşareti (∞ ) Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara sahipseniz sonsuzluk işareti yapabilmek için yapmanız gereken Alt + 8734 tuşlarına basmaktır. Alt tuşuna basılı tutarken 8734 rakamlarına sırasıyla basmalısınız. Kullanmış olduğunuz bilgisayar eski bir işletim sistemine sahipse ve kullandığınız Alt + 8734 tuş kombinasyonları işe yaramazsa Alt + 236 tuş kombinasyonunu denemelisiniz. Eğer Office programlarında (Word, Excel, Power Point) kullanabilmek için istiyorsanız araştırıyorsanız, daha basit bir yöntemle de sonsuzluk işareti yapabilirsiniz. Office programlarının menü kısmından Ekle > Simge yolunu takip ederek simgeler içerisinden sonsuzluk işaretini bulabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti (∞ ) Nasıl Yapılır?

iPhone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

iPhone’da sonsuzluk işareti kullanmak için kopyala yapıştır yönteminin kullanılması gerekmektedir. Eğer bu yöntemi kullanmak sizin için pratik bir değilse, anlatacağımız ikinci yöntemi tercih etmelisiniz. Anlatacağımız bu yöntemde belli bir kelimenin ya da kelime grubunun yerine sonsuzluk işaretini atayarak çözüme ulaşacağız. Öncelikle bir sonsuzluk işareti kopyalamanız gerekmektedir. Ardından Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi kısmına gelmeniz gerekmektedir. Metin değişimine tıkladığınızda sağ üstten + işaretine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan pencerede İfade yazan kısma kopyaladığınız sonsuzluk işaretini yapıştırmanız, altındaki Kestirme yazan kısma ise hangi kelime grubu yazıldığında sonsuzluk işaretine (∞ ) dönüşmesini istiyorsanız onu yazmanız gerekmektedir.

Özetle: Kestirme kısmına .sonsuzluk. yazarsanız, mesaj yazarken .sonsuzluk. yazısını yazdığınız an karşınıza sonsuzluk işareti çıkacaktır.

Android’de Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemleri cep telefonlarının orijinal klavyelerinde sonsuzluk işaretinin yapılabileceği bir simge bulunmamaktadır. Ekstra özellikli klavye uygulamaları kullanılarak klavyeye sonsuzluk işareti eklemek mümkün olabilecektir. Bu nedenle sonsuzluk işaretini kopyala yapıştır yöntemi ile kullanmak gerekecektir. Gün içerisinde çok fazla kullanılan bir simge olmadığı için kopyala yapıştır yöntemi ile kullanılması sizleri pek yoracak bir durum değildir. Daha pratik bir şekilde kullanmak isteyenler ise kopyalama işlemi gerçekleştirdikten sonra başka kopyalama işlemleri sonrasında işaretin kaybolacağını düşünüyorlarsa, kopyalanan metinlerin Pano kısmına kaydolduğunu ve daha sonra o panodan seçilerek tekrar kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz.

‘’ Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? ‘’ isimli makalemizde anlattıklarımızdan anlamadığınız veya ilave etmek istediğiniz kısımlar var ise yorum kısmından bize bildirebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? 2020 başlıklı makalemizde iPhone Numara Engelleme ve iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478