SOMA Oyun Ön İnceleme

Amnesia oyunuyla adından söz ettiren Frictional Games firması tarafından piyasa sürülecek olan SOMA oyunu heyecanla bekleniyor. İlk bakışta ülkemizdeki maden faciasının yaşandığı Soma ile bir alakası olduğu düşünülse de bu oyunun bu olayla ilgisi yok.

Korku türünde bir oyun olarak karşımıza çıkan SOMA ile ilgili yeni videolar ve bilgiler gelmeye devam ediyor.

somaa

Farklı Bir Evren!

SOMA oyununda hikaye farklı bir evrende geçiyor. SOMA isim olarak canlı organizmadaki bütün isimler kastedilerek ortaya çıkan bir isim olmuş.

Oyunun yapımcıları SOMA ile ilgili son derece iddialı açıklamalarda bulunuyorlar. Oyununa güvenen ve garanti veren firma yetkilileri, “Hayal dahi edilmezden ancak kaçabilirsin” tarzında bir açıklamada bulunuyorlar.

Ses Efektleri!

Oyunun çıkan tanıtım videolarıyla ilgili dikkat çeken en önemli noktalardan biri, ses konusu oldu. Korku temalı filmlerde sıklıkla kullanılan ses hileleri bu oyunda da kullanılmış

Teması genel anlamda saklanmak ve gerektiğinde kaçmak olan oyunda ses efektleri korku dozunu arttıracak. Kalp atışlarınızın hızlanacağı oyunun görsel anlamda kalitesi de ön plana çıkıyor.

Denizin Altında Korku!

Oyunun ana hikayesi ve işleyişiyle ilgili pek bir bilgimiz olmasa da hikayenin deniz altında geçeceği daha önce açıklanmıştı. Bilim-Kurgu türünde bir korku yapımı olacak SOMA‘da muhtemelen bir gemi ya da değişik bir mekanda oyun geçecek.

SOMA ile ilgili en önemli noktalardan biri de silah ya da benzeri alet taşıyamayacak olmamız. Bu oyunda önemli olan tek nokta akıllıca strateji uygulamak ve en doğru yere saklanmak olacak.

somaaa

22 Eylül’de Geliyor!

SOMA oyunu açıklanan bilgiye göre 22 Eylül 2015 tarihinde raflardaki yerini alacak. Oyunun daha önce PC platformuna geleceği açıklanmıştı ancak konsollarla ilgili net bir bilgi yoktu. Bugün açıklanan yeni bilgiye göre oyun, PlayStation platformuna da gelecek.

PS4 ile birlikte PC için de gelecek olan oyunun Xbox One için gelip gelmeyeceği ise hala merak ediliyor. Bu konuyla ilgili en kısa zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.

Korku türünden hoşlanıyorsanız ve kaçıp saklanarak nabzınızı yükseltmek istiyorsanız SOMA oyunu tam size göre olacak. Oyunu denemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Trine 3: The Artifacts of Power İnceleme başlıklı makalemizde 3 boyutlu oyunlar, amadeus ve oyun inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sony’den Geri Adım!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478