Snapdragon 820 Kullanan İlk Akıllı Telefon!

Snapdragon 820 Kullanan İlk Akıllı Telefon!

Qualcomm’un en iddialı yeni nesil işlemcisi olan Snapdragon 820, ilk olarak bir Çin menşeli bir akıllı telefonda yer alabilir. Çinli LeTV tarafından bugün yayınlanan bir fotoğraf, bu bağlamda Snapdragon 820 hakkında ilk ipuçlarını veriyor.

Küresel akıllı telefon pazarında iddiası gitgide yükselen Çinli firmalar, bu sektörde sürekli isminden bahsettirmeyi sürekli başarıyor. Çin pazarında ise isminden son dönemlerde çok bahsettirmeye başlayan LeTV firması, Xiaomi firması ile büyük bir teknoloji yarışına girecek gibi gözükmekte. Zira LeTV firması, son derece hızlı bir biçimde büyüyor.

LeTV, Snapdragon 820 İşlemcisini Kullanan ilk Marka Olacak!

Çinli LeTV firmasının yayınladığı bir fotoğraf ile küresel çapta bir ilkin sinyallerini vermiş oldu. Her ne kadar yayınlanan fotoğraf resmi bir duyuru niteliğinde olmasa da, görselde yer alan bir amiral gemisinin ortasında yer alan “820” yazısı akıllara direk olarak Snapdragon 820 işlemcisini getiriyor.

Fotoğrafta yer alan amiral gemisinin LeTV cihazlarına benzerliği gözden kaçmazken, şirketin CEO’sunun çok kısa bir süre önce Weibo isimli paylaşım platformunda Snapdragon 820 ile ilgili ilginç bir içerik paylaşmış olması da bu iddiayı güçlendiren ayrıntılardan.

Snapdragon 820 işlemcisini kullanan ilk modelleri ise 2016 yılının başlarında piyasada görmeye başlayacağız. Bakalım Snapdragon 820, Snapdragon 810 ile oluşan kötü imajı düzeltebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan İşte Android M'in Gerçek İsmi başlıklı makalemizde Android M, android marshmallow ve Android Marşmalow hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows 10 Kullanıcısı 50 Milyonu Aştı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478