Snapchat Twitter’ı geçti!

Snapchat son yılların en popüler uygulamalarından olmaya devam ediyor. Her gün daha fazla kullanıcının kayıt olduğu uygulama aktif kullanıcı sayısı bakımından son günlerde Twitter’ı bile geride bırakmış durumda.

Snapchat’in geçen ay 110 milyon aktif kullanıcısı olduğu ve 1.8 milyar dolar gibi bir yatırım aldığı internete sızmıştı. Bloomberg’ten gelen yeni bir açıklamaya göre 110 milyon kullanıcı sayısı aslında Aralık ayı raporlarına aitmiş ve bu rakam bugün 140 milyona ulaşmış durumda. Twitter ise günlük 136 milyon kullanıcıya sahip. Böylece Snapchat, Twitter’ı şimdiden geride bırakmış durumda oluyor.

Bir diğer taraftan da Twitter’ın 10 yıllık, Snapchat’in ise 4 yıllık bir servis olması sonuçlara daha da ilginç bir etki bırakıyor. Twitter’ın her geçen gün kullanıcı kaybettiğini biliyoruz. Snapchat ise lise yıllarındaki genç kitleyi kasıp kavurmuş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde şirketler bununla ilgili nasıl bir açıklama yapacak.

 

Bir önceki yazımız olan TeamViewer Kullanırken Dikkat! başlıklı makalemizde 2015 ilkbahar, teamviewer ve teamviewer dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

TeamViewer Kullanırken Dikkat!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478