Siri, Ford Marka Araçlara Geliyor!

Ford’un araç içi bilgi ve eğlence sistemi SYNC’ e sahip olan araçlarına Siri desteği geliyor. Ford’un araç içi bilgi ve eğlence sistemine sahip olan toplam 5 milyon aracı bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde SYNC için bir güncelleme yayınlayan Ford, bu güncelleme sayesinde Siri desteğini 5 milyon aracına getirmiş oldu.

Ford, Apple ile birlikte iş birliği yapmasının ardından, 2011 yılından itibaren ürettiği otomobillere entegre ettiği araç içi eğlence sistemi SYNC’e Siri yazılım desteği sundu. Yeni gelen bu Siri desteği sayesinde Ford aracı olanlar, ses tanıma özelliğinin yanı sıra, telefonu kullanmaya gerek kalmadan yalnızca dijital asistanı kullanarak arama yapma, hatırlatıcıya not ekleme, telefondan mesaj gönderme veya gelen mesajları öğrenme, gidilen ilgi çekici yerleri öğrenebilme, hava durumu hakkında bilgi alma gibi Siri’nin yaptığı pek çok şeyi yapabilecekler.

ford 1

Siri’yi araç içerisinde kullanabilmek içinse, yalnızca direksiyon üzerinde bulunan komut tuşunu aktif hale getirmek yeterli. Bu sayede araç sahipleri telefonlarına hiç dokunmadan kullanmaya başlayabilirler. Ford’un yayınladığı güncelleme ABD için OTA üzerinden dağıtılmaya başlanacak. Avrupa’da bulunan araç sahiplerinin Siri özelliğini kullanabilmek içinse, ilk etapta servise giderek güncelleme yapması gerekiyor.  Bununla birlikte bu uzun sürmeyecek çünkü Avrupa’daki kullanıcılar için de bu güncelleme OTA üzerinden dağıtılmaya başlanacak. Ford’un alacağı Siri desteğinin kullanıcılar için çok cazip bir uygulama olduğunu ve işleri oldukça kolaylaştıracağını söylemeye tabii ki gerek yok.

Bir önceki yazımız olan Marc Zuckerberg Servetinin %99'unu Bağışlıyor! başlıklı makalemizde Chan Zuckerberg İnitiative, Facebook ve Marc Zuckerberg hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Cihazlarda Yeni Emojiler Kullanılmaya Başlanacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478