Sim Kartları Yenileniyor!

Geçtiğimiz hafta ihalesi yapılan 4.5 G mobil teknolojisini Sim kartınız desteklemiyorsa kullanamayacaksınız.Detaylar haberimizde!

4.5 sim kart

Hatırlarsanız geçen gün sitemizde sizlere 4.5 G teknolojisini destekleyen akıllı telefonlar hakkında haber yayınlamıştık.Fakat şimdi yeni aldığımız bilgiler doğultusunda akıllı telefonunuz 4.5G teknolojisini desteklese bile sim kartınız desteklemiyorsa bu teknolojiden faydalanamıyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son zamanlarda bazı opartörler 4G uyumlu Sim Kart sattığı için piyasada bulunan Sim Kartların bazılarında 4.5G desteği bulunmakta.Fakat  kaç tane Sim kartın 4.5G desteklediği konusunda hiç bir bilgi bulunmamakta.

Mobil oparatölerin bazıları 3G nin piyasaya çıktığı 2009 yılından bu yana 4G uyumlu ürettikleri Sim kartları kullandı fakat 2009 yılından bugüne 4G uyumlu Sim kartını kullanan kişi oparatör değişikliği yaptıysa 4G veya 4.5 G özelliğinden yararlanamayacak.

4.5 Geçiş İsteyenlerden Ücret Alınacak!

Sim kartınız 4.5 G teknolojisini desteklemiyorsa bunun için tekrar kartınız yenilemek gerekecek ve yenileme ücreti olarak oparatör ve bayilere göre 8 ile 20 tl arasında  kullanıcılardan ücret alınacak.

4_5-banner-logo

Sim kartınızı İnternetten Sorgulaya Bileceksiniz!

Turkcell geçtiğimiz gün Jazeera ile yaptığı röportajda  ‘’4.5 G için telefonunuzun uyumu olsa bile Sim kartınız 4.5 G yi desteklemeye bilir.Bu sebeple 4.5G teknolojisinden faydalanamazsınız yeni hayata geçireceğimiz Turkcell’in Sim kart sorgulama sayfası sayesinde internet ten Sim kartınızın 4.5 G yi destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz.Eğer desteklemiyorsa USIM dediğimiz 4.5 G alt yapılı kartlardan almanız gerekecek’’ diye belirtti.

Vodafone’de Sim Kartlar Değişmeyecek!

Vodafone Türkiye adına açıklama yapan İcra Kurulu Başkan’ı Hasan SÜEL, Vodafone 2009 yılında 3 G teknolojisine geçiş  ile ürettiği 4G uyumlu Sim kartlarının 4.5G teknolojisinide desteklediğini belirtti.Bu avantaj sayesinde 2009 yılından sonra Sim kart alan cep telefonu kullanıcıların kart değiştirmesine gerek kalmayacak.

Avea’da da SIM kartlar Değişecek!

Konuyla ilgili olarak Al Jazeera Türk’e özel açıklamalarda bulunan Avea yetkilileri, mevcut SIM kartların 3G hızına kadar destek sunduğunu, 4.5G teknolojisinden yararlanmak isteyenlerin SIM kart değişikliği yapmaları gerektiği ifade etti.

 

Nisan 2016 da kullanıma başlanması planlanan 4.5 teknolojisi için gelecek günlerde başka nasıl problemler çıkacağı veya nasıl kampanyalar ile oparatörlerin dikkat çekeceği ise şuan için bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Numara Engelleme Uygulamaları başlıklı makalemizde android, Google Play ve iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Instagram Yeni Paylaşım Butonu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478