Siemens İlk Akıllı Telefonunu Üretti!

Bir zamanların ünlü telefon üretimcisi Siemens, el değiştirerek tekrar piyasadaki yerini almayı hedefliyor.Detaylar haberimizde.

Siemens İlk Cep Telefonu

Siemens şirketini mobil departmanını 2008 yılında satın alan, Gigaset akıllı telefon üretmek için kolları sıvadı.

Biraz geçmişe uzanırsak bundan 10 yıl kadar önce Siemens en öncü cep telefonu şirketleri arasındaydı, daha sonraları teknolojiye ayak uyduramamış ve cep telefonu  pazarından çekilmek zorunda kalmıştı.

Siemens’in cep telefonu pazarından çekilmesini fırsat bilen Gigaset A.Ş, Siemens’in mobil departmanını 2008 yılında satın almıştı.Mobil departmanına Gigaset tarafından yapılan teklifi kabul eden Siemens bundan sonraki süreçte ise rüzgar türbinleri ve medikal araçların üretimine yoğunlaşma kararı almıştı.
Gigaset’ten Eski Siemens’i Aratmıyacak Akıllı Telefon Yolda!
Gigaset 2008 yılında Siemens’i almasına rağmen 2015 yılına kadar telefon üretmemişti.Bu yılıda es geçeceğini düşündüğümüz Gigaset bizi yanıltarak akıllı telefon ürettiği haberini aldık.Haber kaynağımız ünlü mobil test şiketi AnTuTu oldu.

AnTuTu, Gigaset’in bu yıl çıkarmayı planladığı akıllı telefona ulaştı ve cihaz için resmi sitesinde performans testi yayınladı.
Gigaset Yüksek Gelirli Müşterileri Hedefliyor!

 

AnTuTu’nun yayınladığı raporda Gigaset gelir seviyesi yüksek müşterilere hitap edecek.Ayrıca raporda telefon hakkında;Qualcomm Snapdragon 810 işlemci, 3 Gb Ram, 32 Gb Dahili depolama kapasitesi, 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğü, 16 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera, Android 5.1 Lollipop ile raflardaki yerini alacağı belirtiliyor.

AnTuTu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AnTuTu şirketi, Gigaset’in üreteceği yeni akıllı telefonun özellikleriyle beraber, telefonun görüntülerinide yayınladı.Şirketin paylaştığı görüntülerde telefonun metal kasa’ya sahip olacağı görünüyor.

gigaset

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca AnTuTu önümüzdeki hafta yapılacak IFA 2015 etkinliğinde yeni akıllı telefonun tanıtılacağını öne sürdü.Eğer telefon Avrupa’da tanıtımı gerçekleşirse 2016 yılının başlarında raflardaki yerini alması tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Teknoloji Google Glass başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Down The Mountain Oyun İncelemesi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478