Siber Paralı Askerlik 3-4 Yıl İçinde Oldukça Popüler Bir Meslek Olacak!

Zararlı yazılımların her geçen gün arttığını ve devlete veya kişilere ait web sitelerine zarar verdiğini biliyoruz. Bu tür zararlı yazılımların önlenmesi için her geçen gün oldukça donanımlı yeni virüs koruma programları hazırlansa da, bu tür zararlı yazılımlardan korunmak şimdilik biraz zor çünkü 12 yaşında bir çocuk bile, telefonların Wi-Fi şifresini kırıp kişisel bilgileri ele geçirebiliyor. Kişilerin veya kurumların bilgilerini ele geçirmek ve paralarını gasp etmek için bir gün içerisinde üretilen kötü amaçlı bilgisayar yazılıların sayısı ise 300’ü buluyor. Üstelik yalnızca şirketler değil, mobil platformlar ve nesnelerin internetinin güvenliğini sağlamak ta oldukça önemli. Öyle ki, şu an için çok güvenli  olduğunu düşünsek bile, ApplePay ve AndroidPay gibi ödeme sistemlerinin ve borsaların da siber saldırılara daha fazla maruz kalacağını söyleyebiliriz.

güvenlik

Ancak her ne kadar karışık görünse de, casus yazılımlara karşı çözüm bulmak Kasperski’ye göre oldukça basit. Her geçen gün yeni bir güvenlik açığının bulunması ve zararlı yazılımların geliştirilmesi siber güvenliği sağlama konusunda yeni bir meslek grubunu ortaya çıkaracak gibi görünüyor. Siber Paralı Askerlik adı verilen bu yeni iş kolunda, şirketler personellerini siber güvenlik konusunda özellikle eğitmeli ve bu sayede güvenliklerini en üst seviyeye çıkarmalılar. Bu şirketlerin siber güvenlik konusunda eğiteceği personeller sayesinde Siber paralı askerlik mesleğinin ilerde oldukça popüler bir meslek grubu olacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Comescom Fuarının Partneri Ağustos 2016'da Türkiye Oldu! başlıklı makalemizde 2016, Comescom ve Fuar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xiaomi Redmi Note 3 Tanıtıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478