Şarjı 1 Hafta Süren iPhone 6

Şarjı 1 Hafta Süren iPhone 6

İngiliz tabanlı bir teknoloji şirketi otomobillerde kullanılan hidrojen yakıt sistemini iPhone 6 cihazları için uyarlayarak cihazların batarya ömrünü 1 günden 1 haftaya çıkarmayı başardı! Detaylar için okumaya devam edin.

Birçok iPhone 6 kullanıcısı, akıllı telefonlarının şarjı 24 saat dayandığında bile kendilerini çok şanslı hissediyor. Fakat hidrojen yakıt hücreleriyle tasarlanan  iPhone 6 ile şarjı 1 hafta süren bir iPhone 6 kullanmak artık mümkün.

Şarjı 1 hafta dayanan iPhone 6 !!

Bir İngiliz teknoloji şirketi, iPhone 6’nın bataryasına araçlarda kullanılan hidrojen yakıt sisteminin mikro yani küçültülmüş halini entegre etmeyi başardı. Oluşan bu sistem sayesinde teknoloji şirketi, modifiye ettikleri iPhone 6’ların şarj süresinin 1 hafta çıkarılabildiğini açıkladı.

Modifiyeli iPhone 6’lar şuanda şarj edilebilir bir bataryaya sahipler fakat şarj için bir hidrojen kaynağına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu iPhone 6’ların görünüş olarak normallerinden bazı farkları var, telefonda hidrojen şarjından dolayı açığa çıkan az miktardaki su için açılmış küçük hoparlör deliği kadar bir delik ve hücreleri doldurmak için cihaza entegre edilen özel bir şarj portu bulunuyor.

Yakında herkes bu sistemi satın alabilecek

Bu sistemin kullanıcılara açılması ise modifiye işlemi ve tek kullanımlık sarj hidrojen kaynakları sayesinde olması bekleniyor. Modifiye edilmiş iPhone 6 sahipleri, satın alacakları tek kullanımlık hidrojen kaynaklarını 1 hafta süresince telefonlarına takılı şekilde tutacak ve bu sayede cihazlarının şarjı 1 hafta dayanabilecek.

Bu şarj sisteminin gelecek yeni iPhone cihazlarında, hatta diğer akıllı telefonlarda da kullanılabileceği teknoloji dünyasında konuşuluyor. Belki de size haberini verdiğimiz bu sistem bir sonraki neslin şarj teknolojisi olacak, kim bilir 😀

Bir önceki yazımız olan LG’den G Pad 2 Geliyor başlıklı makalemizde G pad, LG G Pad 2 ve LG pad hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Samsung Galaxy S7 İşlemcisi Yolda

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478