Samsung’un Yeni Aktivite İzleyicisi Yolda!

Son birkaç yıldan beri giyilebilir cihaz teknolojisi ürünlerini piyasaya çıkaran Samsung, Xiaomi Mi Band’a rakip olacak yeni bir aktivite izleyici çıkarmaya hazırlanıyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri olarak genellikle piyasaya orta ve giriş seviye teknolojik ürünler çıkaran Samsung, hatırladığımız gibi son olarak Gear G2 adlı akıllı saati kullanıma sunmuştu.

samsung

Yeni gelen bilgilere göre ise Samsung giriş seviyesinde yeni bir giyilebilir teknoloji ürününü piyasaya çıkararak aktivite izleyici cihaz piyasasına girmeye hazırlanıyor. Aktivite izleyici cihazların en önemli özelliği, gün içerisinde yapılan tüm hareketlerin izlenmesini sağlayan entegre sensörlere sahip olması. Bu sayede aktivite izleyici cihazlar zindelik durumlarını iyileştirmek isteyen ya da özel olarak fitnes yapmayan kişilerin sağlık durumlarını yakından takip edebiliyor. Bunun yanı sıra, bu giyilebilir cihazlar sayesinde uyku kalitenizi, kalp atış sürenizi ve çıktığınız merdiven sayısını da kolayca takip edebilirsiniz. Samsung’un piyasaya çıkarmaya hazırlandığı SM-R150 model numarasında gelecek olan cihaz sayesinde kullanıcıların gün içerisinde yapmayı planladıkları işleri ve fitness çalışmalarını takip etmeleri mümkün olacak. Şu anda Çin ve Hindistan’da satılmakta olan Xiaomi’nin 15 dolarlık aktivite izleyici cihazına rakip olarak gelecek SM-R150 adlı cihazla ilgili henüz detaylı bir bilgi olmasa da, cihazın bütün Android telefonlar için uyumlu olacağını söylemek mümkün.

Aktivite izleyici cihazlar içerisinde en çok satış oranına sahip olan Fitbit, Misfit ve Xiaomi’ye rakip olacak SM-R150’nin kullanıcılar tarafından ilgi görüp görmeyeceği ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

 

Bir önceki yazımız olan Unutmayacağız.... başlıklı makalemizde 10 kasım ve Atatürk hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İOS kullanıcılarına müjde var!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478