Samsung’un Android 6.0 yol haritası

Google’ın Android 6,0 Marshmallow işletim sisteminin kaynak kodlarını yayınlamasıyla birlikte üreticilerin hazırlıkları başladı fakat pek çok modelin halen ne zaman güncelleme almaya başlayacağı bilinmemektedir. Samsung’un sızmış olan yol haritası ise geniş bir zaman dilimini işaret etmektedir. Firmadan sızdırılan bilgilere göre Android 6,0 güncelleme takvimini iki dalgaya ayrılmış durumdadır. İlk dalga içerisinde firmanın amiral gemi modellerin yer verilirken ikinci dalga içerisinde ise Galaxy A ile E serisi yer almaktadır.

Şimdilik ise sadece ilk dalga için bir zaman dilimi mevcuttur. İlk dalga içerisinde Android 6,0 güncellemesini ilk alacak modeller yeni piyasaya çıkacak olan Galaxy Note 5 ile Galaxy S6 Edge Plus modelleridir. Bu iki model Aralık 2015 itibari ile güncellemeye başlayacaklardır. Tekrardan yılın ilk amiral gemi modelleri Galaxy S6 ile Galaxy S6 Edge için Ocak 2016 tarihinde güncelleme başlamaktadır. Geçen yılın ikinci yarısında piyasaya çıkmış olan Galaxy Note 4 ile Galaxy Note Edge modelleri ise Şubat 2016 tarihinde Android 6,0 sürümüne geçiş yapmaktadırlar. İlk dalgada yer verilen Galaxy S5 ile Galaxy Alpha için herhangi bir tarih bulunmuyor ve halen onay aşamasındadır. Bununla beraber Mart ya da Nisan 2016 tarihleri akla en yakın gelen ihtimaldir. Samsung’un orta seviyedeki Galaxy A ile Galaxy E serileri için de yine muhtemelen yaz aylarında Android 6,0 güncellemesine başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan OnePlus 2 Güncellendi! başlıklı makalemizde one plus 2 güncelleme tarihi, oneplus 2 ve oneplus 2 güncellendi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın Mobil Oyunları (15 Kasım)

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478