Samsung’tan Nvidia Zaferi!

Teknoloji konusundaki yenilikler, beraberinde çatışmalar da doğurmaya başlıyor. Birçok ürün şirketi birbirlerine karşı davalar açıyor,iddialar havada uçuşuyor. Son günlerde bunun en büyük örneğini Nvidia ile Samsung arasında yaşanan patent davası oluşturuyor.

 

Bu dava hakkındaki soruşturma, bir yıl önce Nvidia’nın, Samsung ve Qualcomm şirketlerinin kendi GPU patentlerini ihlal etme iddiasıyla başlamıştı. Nvidia davayı kazanması halinde ABD’de Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 gibi çeşitli Galaxy cihazların satışını durdurma yaptırımına sahip olacaktı. O denli önemli ve büyük bir iddiaydı bu.

 

İşte bu dava bugünlerde Samsung lehine sonuçlandı. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun verdiği kararla bu tarz bir ihlalin olmadığına hükmetti. Ve bu sayede Samsung Nvidia’ya karşı önemli bir zafer kazanmış oldu.

 

Unutmadan bu dava durumu Samsung için yeni bir olay değil. Hali hazırda Samsung’un Apple ile bir davası bulunuyor. Ancak bu sorunlar için orta yolun bulmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

Bir önceki yazımız olan Google'ı Mobil Aramalar Sırtlıyor! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, google ve Google Mobil hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Blackberry Priv’in Satış Fiyatı Belli Oldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478