Samsung’dan ülkelere özel telefon

Samsung’dan ülkeye özel telefon…

Teknoloji üreticilerininin tartışmasız en iyilerinden biri olan Samsung firması değişik bir strateji izliyor. Teknoloji pazarının başını ise Çin, Hindistan, Amerika ve Avrupa çekiyor. Hâl böyle olunca Samsung’da bu ülkelere özel telefonlar çıkarmaya başlıyor.

Son zamanlarda genelde Çinli firmalar teknoloji pazarında söz sahibiler. İşte bunlardan bir tanesi olan Samsung Amerika ve Avrupa’da yakaladığı başarısını Hindistan’a da taşımak istiyor. Bana kalırsa yakalayacak gibi de.

Hindistan için özel üretilecek olan 10 adet orta seviye telefonu duyuran samsung firması Pazar liderliğini hedef alıyor. Bu hamlesi ile pazarda söz sahibi olan Xiaomi, Lenovo, Motorola gibi önemli firmlarla rekabete girecek olan Samsung’un yeni cihazları, hem Android , hem de Hindistan’da yaygın olarak kullanılan Tizen’li modeller olacak. Fiyatları 375 ile 755 lira arasında değişecek olan bu orta seviye telefonlar ile samsung bence Hindistan telefon piyasasını baya sarsacak gibi..

Samsung bu strateji ile baya bir kâr edecek gibi. Ancak ülkemize güncellemeler bile sonra gelirken Hindistan’a özel telefon yapılması biraz gıcık bir durum gibi gözüküyor. Bu konuda birçok eleştiri alan samsung bu strateji ile yeni bir pazara daha atılınca güncellemeler iyice sarpa saracak gibi duruyor. Ancak tabi koskoca Samsung’un işine karşı çıkacak değiliz. Bir bildiği vardır der geçeriz. Ancak tabiî ki de böyle bir ayrımcılık diğer ülke vatandaşlarını memnun edecek gibi değil…

Bir önceki yazımız olan Tartarus Oyuncu Seti başlıklı makalemizde gamepad, keypad ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Tartarus Oyuncu Seti

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478