Samsung Kontratlı Satışa Başlıyor!

Teknoloji devi Samsung, Apple gibi kontratlı cihaz satışına başlayacağını bildirdi. Gelen haberler de kontratlı satışlara kısa süre içerisinde başlanacağı yönünde.

Apple Uzun Zamandır Uyguluyor!

Kontratlı satış konusunda Apple firması öncü markalar arasında yer alıyor. Firmalardan bağımsız bir şekilde kontratlı satışa sunulan telefonları kullanıcılar uygun taksitlerle satın alabiliyor. Bu durum da satışları arttırıyor.

Apple firması aynı zamanda modellere göre otomatik olarak yenilenen fiyat politikasına sahip. Yani bir kullanıcı Apple marka cihaz almadan önce bu cihazın hangi şartlarda taksitle satışa çıkacağını biliyor.

samsungg

Samsung Satış Patlaması Bekliyor!

Akıllı telefon piyasasında en önde gelen markalar arasında yer alan Samsung son dönemlerde beklediği satış rakamlarına ulaşamıyor. Buna rağmen dünyanın en fazla tercih edilen akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung pazardaki payını arttırmak istiyor.

Samsung firması operatörlerle değil de doğrudan kendileriyle kontrat yaptırarak satışları arttırmayı hedefliyor. Şimdilik sadece Galaxy modellerinde uygulanacak olan bu yöntemle ilgili Forbes Dergisinde haber yer aldı.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre başlangıç fiyatı 32 dolar seviyesinde olacak. Ancak bu rakamın hangi taksit süresini kapsadığı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Ülkemizde Yok!

Kontratlı satış konusunda zirvede yer alan Apple özellikle ABD‘de bu sistemle önemli satış rakamları elde ediyor Kullanıcılar da son derece avantajlı fiyatlarla yeni cihazlara sahip olabiliyor.

Ülkemizde firmaların kontratlı satışı bulunmuyor. Kontratlı satış ancak GSM operatörleri tarafından sağlanıyor ve fiyatlar da oldukça fazla oluyor. Ülkemizde bu sistemin olmaması kullanıcılar tarafından eleştiriliyor.

Samsung tarafından bu sistemin ayrıntıları henüz paylaşılmadı. Kontratlı satış sistemine yıl bitmeden geçiş yapmak isteyen firmanın bu satışı hangi ülkelerde yağacağı da merak konusu. Önümüzdeki günlerde Samsung tarafından daha detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan İşte iPhone 6s ve 6s Plus Çıkış Tarihi! başlıklı makalemizde apple, iphone 6s ve iphone 6s çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İşte iPhone 6s ve 6s Plus Çıkış Tarihi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478