Samsung ile LG 4K’ya Geçmeyebilir!

Samsung ile LG firmalarının 2016 yılı içerisinde satışa sunacağı akıllı cihazlarında 4K çözünürlüğünde ekrana yer vermeyeceği söylenmektedir. Peki ya firmalardan 4K’dan neden uzak durmaktadır? Ekran teknolojilerinin gelişmesi ilk olarak televizyonlara daha sonra ise monitörlere yansımıştır. Full HD çözünürlüklü ekranların ikinci plana itildiği son günlerde firmalar, amiral gemisi modellerinde minimumda 2K ekran çözünürlüğüne yer vermektedirler. Apple’ın Full HD ısrarını sürdürmesi ve Android telefon üreticilerinin 2K ekran çözünürlükleri ile ön plana çıkmasını sağlanmaktadır. Sony ise bu konuda üstünlük sağlamak için geçtiğimiz aylarda çok ilginç bir hamle gerçekleştirmiştir.

111
Dünyanın ilk 4K çözünürlüğe sahip telefonu unvanını Xperia Z5 Premium modeli ile eline geçiren Sony firmasından son gelen raporlara göre bu unvanı 2016 yılında da koruyacak. Gelen bilgilere göre iki Android telefon üreticisi devi olan Samsung ve LG, 2016 yılında 4K çözünürlüğe sahip ekranlı akıllı telefon üretmeyecek. Hali hazırda bulunan Snapdragon 810 ile Exynos 7420 yonga setlerinin beslemiş olduğu 4K çözünürlüğünü 2016’da görebileceğimiz Snapdragon 820 ve Exynos 8890 yonga setleri daha iyi destekleyecek formattadır. Fakat firmalar gerek performans gerekse batarya düşüklüğü yaşanmaması için 4K’ya yer vermeyebilirler. Bu iddiaların doğruluğunu sadece LG G5 ile Samsung Galaxy S7 tanıtıldığında öğreneceğiz. Teknoloji ilerledikçe 4K çözünürlüğe talep artıyor yalnız 2K, 4K kıyasla daha iyi çünkü 4K aşırı derecede göz yormaktadır. Üreticiler bunu baz alarak 4K’ya geçmeyi istemeye bilirler.

Bir önceki yazımız olan Fiyat/Performans Oranıyla Göz Dolduran Yu Yutopia Satışta! başlıklı makalemizde Teknik özellikler, Yu ve Yutopia hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Parolalar Hakkında Bilmemiz Gereken En Önemli 4 Şey!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478