Samsung i9300 Galaxy S3 Root Yapma Rehberi

Samsung i9300 Galaxy S3 telefonunuzun tüm yetkilerini kontrol etmek istiyorsanız telefona root işlemi yapmalısınız. Telefonu rootlayarak telefona Superuser diye bir uygulama kurmuş olacak ve yetkilendirme işlemini bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.

Rootlama işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi, veri silmeyecektir. Batarya şarj seviyesinin en az %25 olmasına dikkat edin. Root işlemini yapabilmek için bilgisayarınızda telefonunuzun sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. Bu yüzden eğer bilgisayarınızda Kies programı yüklü değilse buradan programı indirip kurun. Programı sadece kurun, Kies ile bir işimiz olmayacak. Otomatik açılırsa geri kapatın.

İhtiyacımız olan dosyalar:

[sociallocker]

1: i9300 Root & Odin

[/sociallocker]

Dosyayı indirip .rar’dan çıkardığımızda aşağıdaki dosyaları göreceğiz.

 

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home (orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda renkli ingilizce yazılar çıkacaktır. Tuşları bırakın ve bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode‘a alacaktır. Bu şekilde telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

İndirdiğiniz Odin3-v1.85 programını açın. Bağlantı gerçekleşmişse programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir.Başka herhangi bir iaşretleme yapmadan PDA butonuna basıp indirdiğiniz CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5 dosyasını seçin. Start butonu aktif olduğunda Start butonuna basın. Kısa süreli bir yükleme işlemi gerçekleşecektir. Yukarda PASS yazısını gördüğünüzde telefonun usb bağlantısını koparabilirsiniz. Telefon kendiliğinden açılacaktır. Menüye girdiğinizde Superuser uygulamasını göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung i9506 Galaxy S4 Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde manşet, Samsung i9506 Galaxy S4 auto root ve Samsung i9506 Galaxy S4 nasıl rootlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung i9506 Galaxy S4 Root Yapma Rehberi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478