Samsung i8552 Galaxy Win Root Yapma Rehberi

Samsung i8552 Galaxy Win telefonunuzu rootlayarak telefonda bulunan uygulamarınızın donanım erişimlerini kontrol edebilir ve yetkilendirme izinlerini yönetebilirsiniz. Root işlemi sonunda telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini yönetebileceksiniz.

Önemli Not: Root işlemi telefonunuzu garanti dışı bırakacakatır. Unroot işlemi yapsanız dahi yani rootu silseniz bile telefonunuz bir daha garanti kapsamına girmeyecektir.

Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Telefonunuzu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. Bilgisayarınızda Kies programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirip kurun. Sürücülerin yüklenebilmesi için Kies programı gereklidir. Kies programını açmayın, sadece kururlu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

 

[sociallocker]

1: Odin Downloader

2: CWM-Galaxy-Quattro

3: SuperSU_v1.65

[/sociallocker]

 

Dosyaları indirin sadece Odin Downloader programını .rar’dan çıkarın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Telefon titreyince güç tuşunu bırakın diğer iki tuşa basmaya devam edin. Biraz sonra ekranda ingilizce yazılar göreceksiniz. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download moduna alacaktır.

Telefon Download Mode’undayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. İndirdiğiniz Odin programını açın. PDA butonuna tıklayıp indirdiğiniz CWM-Galaxy-Quattro dosyasını seçin. Telefon ile bilgisayar doğru bir şekilde birbirine bağlanmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarasını göreceksiniz.

Start butonuna basıp yükleme işlemini yapın. Kısa bir yükleme işlemi başlayacaktır. Programın sol üstündeki kutucukta PASS yazısınız görmeden telefon bağlantısını kesmeyin.

PASS yazısını gördükten sonra telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Yeniden başlatmazsa lütfen siz bataryayı çıkarıp geri takın. Bu işlem telefonumuza cwm (clock work mod) yükleyecektir.

samsung-i8552-galaxy-win-root-yapma

Telefonunuz açıkken bilgisayara bağlayın ve indirdiğiniz SuperSU_v1.65 dosyasını telefon hafızanıza atın. Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşuna basın ve basılı tutun. Telefon titreyince(ekrana ışık gelince) güç düğmesini bırakıp diğer iki tuşa basmaya devam edin. Biraz sonra telefon Recovery Mode ekranında açılacaktır.

Önemli Not: eski recovery ekranı geliyorsa lütfen odin programında auto reboot seçeneğini kaldırıp yeniden yükleme yapın. işlem bittiğinde telefon kendini resetlemeyecekti. RES OK mesajını gördüğünüzde kabloyu telefondan çekin ve ses açma + home + güç tuşuyla recovery ekranına girin.

install zip seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

choose zip from /sdcard seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

Telefon hafızasına atmış olduğunuz SuperSU_v1.65 dosyasını seçip güç tuşuna basın.

yes install seçeneğini seçip güç tuşuna basın.

Kısa bir yükleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem telefonunuzu rootlayacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Telefon açıldığında menüye bakın, SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 3 Neo İçin Lolipop Güncellemesi Yolda başlıklı makalemizde Galaxy Note 3 Neo, Galaxy Note 3 Neo android 5.0 ve Galaxy Note 3 Neo android 5.0 güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Galaxy Note 3 Neo İçin Lolipop Güncellemesi Yolda

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478