Samsung i8190 Galaxy S3 mini Root Yapma Rehberi – CWM Root

Samsung i8190 Galaxy S3 mini telefonunuzu rootlayarak telefona yüklü olan uygulamaların donanım erişimlerini kontrol edebilirsiniz. Root işlemini bir çeşit yetkiyi, kontrolü ele almak gibi yorumlayabiliriz. Telefona kurulacak olan Superuser uygulaması ile bu izinleri kontrol edebileceksiniz.

Daha önce telefonunuza rootlu yazılım yükleyerekl telefonunuzu rootlayabileceğinizi burada sizlere anlatmıştık. Ancak yazılım yükleme işlemi hem biraz zahmetli olduğu için hem de tüm bilgileriniz silindiği için yazılımsız cwm rootunu sizlerle paylaşacağız.

Bu format işleminde telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silinmeyecektir. Telefonunuzu şarja takın ve batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz. Telefonu bilgisayara bağladığınızda sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

İhtiyacınız olan dosyalar:

 

[sociallocker]

1: Odin Downloader

2:recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar

3: root.zip

[/sociallocker]

 

Her üç dosyayı da indirin. Sadece 1. ve 2. dosyaları winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. root.zip olduğu şekilde kalsın.

Telefonunuzu kapatın.

Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve biraz basılı tutun. Ekranda ingilizce yazılar çıktığında tuşları bırakın.

Bir kez ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu Download Mode‘una alacaktır.

Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.

Öncelikle telefona CWM recovery yüklemeniz gerekiyor.

Odin programını açın. Telefon başarılı bir şekilde bilgisayara bağlanmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükecektir.

i8190-galaxy-s3-mini-root-1

PDA butonuna tıklayın. İndirdiğiniz ve .rardan çıkardığınız recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar dosyasını seçin.

Start butonuna basarak yükleme işlemini başlatın. Kısa bir yüklemeden sonra programın sol üst köşesinde PASS yazısını göreceksiniz. Yükleme bitince telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Telefonu geri kapatın.

İndirdiğiniz root.zip dosyasını hafıza kartınızn içine atın ve hafıza kartını telefona takın.

Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın. Ekranda samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra telefon CWM ekranında açılacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung i9300 Galaxy S3 Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde galaxy s3 root yapma, i9300 nasıl root yapılır ve i9300 root yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung i9300 Galaxy S3 Root Yapma Rehberi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478