Samsung Galaxy S7’ye Isınma Borusu!

Samsung, geçtiğimiz günlerde yeni telefonu Samsung Galaxy S7’yi 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkaracağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından çok geçmemişti ki, Samsung, yeni bir açıklama daha yaparak Galaxy S7’nin çıkış tarihini Ocak ayına çekmeyi planladığını duyurdu. Yaptığı yeni açıklamayla kullanıcıların merakını daha da artıran Samsung’un Galaxy S7’ye uyguladığı testlerin sızdırılması da, yeni cihazın hazırlıklarının çoktan tamamlandığını göstermiş oldu.

Galaxy S7

Bu testlerle sızdırılan bilgilerden biri de, Samsung Galaxy S7’nin biri Qualcomm’un ürettiği  Snapdragon 820, diğeri ise, Exynos 8890 olmak üzere, iki farklı işlemciye sahip olmasıydı. Öte yandan, Qualcomm’un Snapdragon 820’nin bir alt modeli olan Snapdragon 810’da çok büyük bir ısınma sorunu olduğundan dolayı telefon üreticileriyle önemli sorunlar yaşadığını hepimiz biliyoruz.

Isınma sorunu konusunda milyonlarca şikayet alan Qualcomm, son çalıştığı şirket olan Samsung’la bu sorunu yaşamamak için tedbirli davranmaya karar vermiş ve Galaxy S7’de meydana gelebilecek ısınma sorununa önlem olarak yeni bir sistem kullanmaya karar vermiş. Bu konudaki iddialara göre,  ‘Isı Borusu’ adı verilen bu sistem sayesinde Galaxy S7 daha hızlı soğuyacak. Bununla birlikte, Galaxy S7’de kullanılması düşünülen ısı borusu denilen sistemin ilk defa kullanılmadığını da belirtelim. Örneğin Sony Xperia Z5, Xiaomi Mi Note Pro ve One Plus 2 gibi Snapdragon 810 işlemciye sahip olan telefonlarda ısı borusu sisteminin kullanıldığını belirtelim. Isı Borusu sisteminin Galaxy S7’de ne kadar işe yarayacağı şimdiden merak edilmeye başlandı bile.

 

 

Bir önceki yazımız olan 100 Doların Altında Alınabilecek En İyi Telefon! başlıklı makalemizde 100 doların altındaki telefonlar, zte ve ZTE Blade A1 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ofis İçi Kağıt Dönüşüm Makinesi Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478