Samsung Galaxy S7’nin Ekranı Kendiliğinden Kırılıyor!

Samsung’un bir süre önce piyasaya sürdüğü Galaxy S6 Edge’nin şu ana kadar piyasaya sürülmüş kıvrımlı kenara sahip olan en iyi telefonlardan biri olduğuna şüphe yok. Bununla birlikte, Samsung Galaxy S6 Edge ile ilgili olarak bu günlerde yaşanan sıra dışı bir gelişme, herkesi şok etmişe benziyor çünkü kullanıcılardan gelen şikayetlere göre,  Samsung Galaxy S6 Edge Plus’ın kıvrımlı ekranı ortada hiçbir neden yokken önce çatlıyor, daha sonra ise kendiliğinden kırılıyor. Üstelik bu sorun yeni de değil. Aylar öncesinden piyasaya çıkan telefonla ilgili daha önce de ekranının kırıldığı yönünde tüketici şikayetleri gelmiş. Bu durum da haliyle akıllara telefonun üretiminde bir sorun yaşanmış olabileceği ihtimalini getiriyor çünkü eğer telefonun üretiminde kullanılan malzemelerin genleşme katsayıları birbirinden farklıysa, zamanla ekranda çatlamalar görülebilir ki bunun olması da gayet normal. Bildiğimiz gibi Samsung Galaxy S6’nın ekranı çatlar veya kırılırsa, garanti kapsamında olmadığından dolayı, yapılacak ekran değiştirme işleminin kullanıcıya maliyeti 200 ile 260 dolar arasında değişiyor ki bu da çok önemli bir maliyet demek. Buna ek olarak, Samsung Galaxy S6 Edge’ yi Samsung servisi dışında herhangi bir telefoncuya daha ucuza yaptırma şansının bulunmadığını da hatırlatmakta yarar var.

Samsung Galaxy S6 Edge

Ayrıca kullanıcıların ifadelerine göre, telefonun en çok çatlayan bölgesinin kıvrımlı tarafı olduğunu da belirtelim. Bununla birlikte gerçekte sorunun ne olduğu ise, yapılacak detaylı incelemelerden sonra ortaya çıkacak.

Bir önceki yazımız olan HTC' nin Yeni Modelinin İlk Görüntüleri Yayınlandı! başlıklı makalemizde htc ve HTC One X9 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC’ nin Yeni Modelinin İlk Görüntüleri Yayınlandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478