Samsung Galaxy S7’de Bulunması Muhtemel Özellikler!

Samsung, Ocak veya Şubat ayında piyasaya çıkaracağı yeni modeli Galaxy S7 hakkında henüz net bir açıklama yapmadı ancak şimdiden Galaxy S7 ile ilgili olarak pek çok iddia bulunduğundan dolayı, biz de ortaya atılan bu iddiaların hepsini bir araya getirerek toplu bir bakış açısı getirelim istedik.

Galaxy S7 ile ilgili olarak en çok konuşulan değişikliklerden biri telefonun metal kasası hakkında. Hatırlayacağımız gibi Samsung’un Galaxy A serisinde tamamen metal kasa, Galaxy Alpha ve Galaxy Note 4’te alüminyum çerçeve, Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5 modellerde ise alüminyum metalle birlikte cam kullanmıştı. Galaxy S7’de ise hem daha hafif, hem de daha sağlam bir malzeme olmasından dolayı magnezyum elementinin kullanılacağı konuyla ilgili olarak gelen iddialar arasında.

Yine gelen iddialara göre, Galaxy S7 ile ilgili yeniliklerden biri de ekran özellikleri konusunda yapılacak. Bu iddialara göre, Galaxy S7, konuyla ilgili şimdiye kadar yapılan tüm yenilikleri bir araya getirerek 5.2 inçlik 2K ekran özelliğiyle gelecek.

Samsung-Galaxy-S7

Bunun yanı sıra Galaxy S7 ile ilgili olarak beklenen en önemli özelliklerden biri de, USB type C bağlantısıyla gelecek olması. Galaxy S7, USB 3.0 bağlantısıyla gelecek olursa, 5Gbps veri aktarım hızı, USB 2.0 bağlantısıyla gelecek olduğunda ise, 480 Gbps veri aktarım hızına sahip olacak. Ayrıca 5V/3A enerji çıkış seviyesine sahip olduğunda yüksek ve hızlı enerji aktarım hızına sahip olması mümkün.

Yeni çıkacak Galaxy S7’nin kamerası hakkında da birçok farklı iddia bulunuyor. Bazı kaynaklara göre Samsung’un Galaxy S7’de Sony IMX300 sensör kullanacağı konuşulurken, bazı kaynaklara göre ise, Galaxy S7’nin kamerası ½ inçlik boyutu ve 12 MP çözünürlük özelliklerine sahip olacak ve diğer modellerden daha düşük çözünürlüğe sahip olacak. Düşük çözünürlüğün tercih edilmesinin nedeni ise, daha fazla ışık alarak karanlık ortamlarda yapılan çekimlerde daha iyi sonuç vermesini sağlamak. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un BRITECELL olarak yeni isim tescili yaptırdığını göz önüne alırsak, Galaxy S7’de düşük çözünürlüklü kamera özelliğinin daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy S7’de kullanılacak işlemci konusunda ise, Samsung’un Apple’a rakip olabilmek için Exynos M1 yonga setini kullanmasının daha mümkün olduğunu ifade edebiliriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İPhone 7’de Panik Butonu Olacak! başlıklı makalemizde iphone, iPhone 7 ve Panik butonu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPhone 7’de Panik Butonu Olacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478