Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Gelecek Olan Kamera Güncellemesinin Detayları

Her geçen gün ışık hızında ilerleyen teknolojiyle birlikte daha yeni daha farklı arayışlar içerisine giren firmalar da aynı şekilde çok hızlı artmaya devam ediyor. Tabi teknoloji bu hızla büyürken beraberinde dev teknoloji firmalarının arasında da büyük bir rekabet ortamı oluşturuyor.
Günümüzde rekabetin en çok önemli olduğu donanım; amiral gemilerinin kameraları gibi görünüyor. Bunun en büyük örneklerinden biri ise,Samsung ve Apple’nin geçtiğimiz aylarda akıllı telefon piyasasına sundukları Samsung’un Galaxy S6 ile Apple’ın amiral gemisi olan iPhone 6 arasındaki çıkan teknolojik savaş oldu.
Samsung ve Apple’ın arasındaki teknoloji savaşının galip tarafı Samsung S6 oldu. Samsung S6 da bulunan, 16 MP Sony IMX 240 sensörü ve optik imaj sabitleyici özelliği sayesinde iPhone’un kamerasına buyuk bir  fark attı. Mayıs ayının ilk haftasında duyurulan kamera güncellemesi Sammobile de gün yüzüne çıktı. Haziran ayı için hedeflenen Galaxy S6 ve S6 Edge kamera güncellemesi “raw” formatında fotoğraf yakalama ve deklanşör hızı noktasında güncelleme yaparak   HTC ve LG  gibi büyük rakiplerinde bulunan bu kamera özelliğini cihazına getirmiş olacak.

Yukarıda açıkladığımız özelliklerle birlikte iPhone 6 da bulunan manuel pozlama kontrolünüde kendi kameralarına getirdi. Manuel pozlama özelliği Galaxy S Serisi için yeni bir özellik değil ama yeni güncellemede olması gereken yöne vizör üzerinde parmağanızı sürükleyerek değişik ayarlamalar yapmanız için izin veriyor.

Samsung akıllı telefonunda sunduğu yeni güncellemesi ile birlikte , Android dünyasındaki kamera çekim savaşını iyice kızıştırdı. Bu gelen güncelleme ile Samsung S6 ve S6 Edge amiral gemilerinin LG G4 kadar mükemmel çekimler yapabileceğini tahmin ediyoruz.
Peki seçim şansınız olsa iphone 6’yımı yoksa Samsung Galaxy s6’yımı seçerdiniz?

Bir önceki yazımız olan İphone 5S ile İphone 6 arasındaki farkların incelenmesi başlıklı makalemizde İphone 6 ile İphone 5 arasındaki farklar ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google’dan Apple’a Büyük Çalım; Android M ve Android Pay

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478