Samsung, Dünyanın En Büyük Yüzen Platformunu İnşa Edecek!

Genellikle Samsung denilince akla Galaxy serisi telefonlar, televizyon, beyaz eşya gibi elektronik eşyalar ve Sasung Electronics adlı firma aklımıza gelse de, Samsung’un kimyasal, finansal hizmetler, sigorta, PR ve ağır sanayi kolları gibi birçok alanda hizmet verdiğini biliyoruz.

Samsung

Bununla beraber, oldukça geniş bir faaliyet alanına sahip olan Samsung, bu defa ağır sanayi kolunda yaptığı bir hamleyle gündeme geldi. Samsung’un şirketlerinden biri olan Samsung Heavy İndustries’ adlı sanayi şirketi, denizcilik ve limanlar alanında yaptığı çalışmalar ve yatırımlara bir yenisini daha ekleyecek. Güney Kore merkezli şirketin ülke ihracatına yaptığı katkı %25 oranındayken, şirket gelirinin büyük kısmını ‘Heavy Industries’ adlı şirketinden karşıladığı da Samsung’la ilgili bilinen önemli detaylar arasında. Dünyanın en büyük 3. Gemi üreticisi olan Samsung’un yeni girişimi ‘Dünyanın En Büyük Yüzen Platformu’nu inşa etmek. Samsung’un bu platformu inşa etmesindeki amacı ise Shell’le anlaşmak ve Avustralya taraflarında doğalgaz çalışmalarına katılmak. Bunun yanı sıra, bu geminin inşasının Samsung’u ağır sanayi sektöründe 2. Sıraya yükselteceğini de belirtmek gerek. Mitsui OSK firmasıyla ortaklaşa olarak gerçekleştirilecek bu projede inşa edilecek olan geminin 396 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olması planlanıyor. Geminin toplam kapasitesi ise 2000 konteyner olacak. Diğer faaliyet kollarında önemli miktarlarda kazanç elde etmesine rağmen, akıllı telefon sektöründe daha az kar elde eden Samsung’un ilerde telefon piyasasından çekilip çekilmeyeceğini ise zaman gösterecek.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Youtube'den Fransa'ya Destek! başlıklı makalemizde facebook güvendeyim butonu, facebook'tan fransız bayrağı filtresi ve fransa bombalı saldırı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Furkan5 sene önce
  • Size ulaşabileceğim mail vs. Birkaç sorum var.

Sıradaki içerik:

14 Kasım En İyi Android Uygulamaları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478