Samsung, CES Fuarında En Yeni Projelerini Tanıtacak!

Samsung, gelecek hafta içerisinde Las Vegas’ta başlayacak olan CES 2016 Fuarı’nda giyilebilir teknolojilerle ilgili olan birbirinden yenilikçi fikirlerini sunacağını açıkladı. Bununla birlikte, Samsung’ un açıklayacağını ilan ettiği giyilebilir teknoloji ürünlerinin şimdiden bütün dikkatleri üzerine çektiğini de belirtmek gerek. Samsung ‘un yenilikçi laboratuvarlarında geliştirilen bu  teknolojilerden ilki, WELT adındaki projesi. Akıllı bir kemer olan WELT, kullanıldığı kişinin bel ölçüsü başa olmak üzere, yeme sıklığı, adımının ölçüsü ve ayrıca oturma süresi gibi önemli süreleri takip ediyor. WELT’ in bunları takip etmekteki amacı ise, kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlamak. Ayrıca bu bilgilerden yola çıkan WELT’ in kullanıcılarına kilo vermesini sağlayacak tavsiyeler verdiğini de eklemek gerek.

SAMSUNG

Samsung’ un üzerinde çalıştığı 2. proje ise Ring adlı proje. Gear VR gözlüklere kullanıcı desteği sağlayacak olan bu proje, ele takılan bir ring yani yüzük görünümünde. Ring’i kullanacak olan kişi ise, içeriklerin kontrolünü el hareketleri ile yapabilecek. Ayrıca Samsung Gear VR gözlükler dışındaki diğer sanal gözlükler için de kullanılabilecek olan Ring sayesinde tecrübe gerektiren pek çok oyunun da geliştirilmesi sağlanacak.

Samsung’un giyilebilir teknoloji alanında yaptığı çalışmalardan sonuncu ve en ilginci ise, Tip Talk adlı uygulama. Akıllı saatlerde kayış olarak görebileceğimiz Tip Talk uygulaması sayesinde, etrafınız ne kadar gürültülü olursa olsun, bu kayışı kulağınıza götürdüğünüz taktirde üretilen sesleri dış ortamdan bağımsız bir şekilde alabileceksiniz. Samsung’ un bu yeni teknolojilerinin ilgi çekip çekmeyeceğini ise bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Elephone, 4 GB RAM'e Sahip 32 GB'lık Saatler Üretecek! başlıklı makalemizde Ele-Watch, Ele-Watch W2 ve elephone hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Türkiye’de İletişim Giderleri Sürekli Artıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478