Rüzgar Enerjisi İle Çalışan USB Şarj Makinası Yapıldı

Rüzgar Enerjisi İle Çalışan USB Şarj Makinası Yapıldı

Şimdilik akıllı telefonu değil fakat taşınabilir bataryaları şarj etmeyi yapabilen Dorsa, akıllı telefonu direkt olarak şarj etmek için de cihazın üzerinde çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Bir çok farklı tasarımı kullandıktan sonra Dorsa, savonius turbini şeklinde tasarımın en ideal biçim olduğuna ve micro boyutlarda yapıldığında en çok verim alınan biçimin bu olduğuna karar vererek tasarımını bu şekil üzerinde şekillendirmiş.

Bu cihazın geliştiricisi şu cümleleri sarfediyor;
“Benim elektronik konusundaki bilgim ne kadar iyi olursa olsun amatör düzeyde. Eğer telefonunuzu bu cihaza bağlı olarak uzun süre tutarsanız eriyebilir, patlayabilir ya da bir Decepticon’a dönüşebilir.” (şakacı bu da bizim kafadan) diyen Dorsa, “voltajı çok düşük olduğundan şarj cihazının güvenli olduğunu düşünüyorum; ama diğer taraftan da herhangi bir tehlikeden de sakınmaya çalışıyorum Eğer kullanacaksanız bunun sorumluluğu sizin” diyerek sorumluluktan da sıyrılıyor.

Ayrıca bu şarj aletinin güneş enerjili versiyonu ve el ile çevrilen versiyonunu da üreteceğini söyleyen genç adam, “dürüst olmak gerekirse rüzgar, küçük miktarda enerji üretmek için en verimli metod değil; çünkü büyük rüzgar türbinlerindeki kanatlar kadar çok rüzgar yakalayamıyorsunuz ve bu düşük miktar, telefonunuzu şarj etmeye de yetmiyor. Rüzgarı çok ucuz ve kullanımı daha basit olduğu için tercih ettim; ama alternatif fikirlere de açığım” diyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 5'in Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi başlıklı makalemizde Galaxy Note 5, note 5 ve note 5 ekran hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Note 5’in Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478