Reklam Sms’leri Nasıl Engellenir

1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren kanun ile tüketicinin izni olmadan sms veya e-posta gönderimi kesinlikle yasaklandı ve yasağa uymayan firmalar için ciddi yaptırımlar söz konusu oldu. Yasa yürürlüğe girmesine rağmen bu sms’lerin ardı arkası hala kesilmedi. Eskiden reklam amaçlı gelen sms’ler şimdi de yöntem değiştirerek “Sms göndermek için izninizi istiyoruz” , “Sms almak için onay verin” gibi tabirlere yerini bıraktı. Ve kullanıcılara hala bu şekil smsler gelmeye devam ediyor.

Görünüyorki kanunlar ve BTK bu duruma tam anlamıyla engel olamıyor. Burada bizler kendimize göre ayarlarımızı düzenleyebiliriz. Öncelikle bu tarz reklam smslerini şikayet etmek için BTK Şikayet linkine giriş yapıp, üye olarak şikayetlerinizi yapabilirsiniz.

NOT: Reklam smsleri için herhangi bir bildirim veya ses uyarısı almazsınız.

Reklam sms’leri nasıl engellenir ?

Google Play’e giriş yaparak Temiz SMS uygulamasını indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz. Uygulamayı indirmek için Tıklayın

Ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Yazılımın 2 farklı filtreleme özelliği var.

Otomatik filtreleme seçeneğine ile, sms gönderen numaralar rehberinizde kayıtlı değilse otomatik olarak engellenir ve engellenmiş klasörüne gönderilir.Engellenmesini istemediğiniz smsleri almaya devam etmek için rehberinize kayıt etmeniz yeterlidir.

Manuel spam koruma seçeneği ile, gönderilen smsleri tek tek engelleyebilir veya kelime bazlı engelleme işlemi yapabilirsiniz. Örneğin, taksit kelimesini engelleyerek , içinde taksit olan tüm smslerin gelmesini engelleyebilirsiniz.

Bloklanmasını istemediniz firma ya da numaraları, telefon rehberinizeengellemeniz yeterlidir. Telefon rehberinizdeki numaralar engellenmez.

Reklam sms’leri engellemek için kullanabileceğiniz en pratik ve başarılı uygulamayı sizlere tanıtmaya çalıştık. Uygulama hakkında sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Bu tarz uyanık firmalar’ın gereken cezayı almaları için yazının başında verdiğimiz şikayet linkini kullanarak , ilgili numaraları şikayet edebilirsiniz. Yazılımın en güzel özelliğinden biri, reklam mesajları geldiği zaman herhangi bir uyarı , bildirim vermemesidir. Kolay kullanım arayüzü , modern arayüzü ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Kolay gelsin arkadaşlar.

Bir önceki yazımız olan Galaxy S3 mini nasıl format atılır? başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S3 format, Samsung Galaxy S3 formatlama ve Samsung Galaxy S3 Mini fabrika ayarlarına döndürme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Galaxy S3 mini nasıl format atılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478