PS4 Oyunları Artık Masaüstüne Geliyor!

Remote Play teknolojisinin asıl amacı, kullanıcıların hareket halindeyken bile Playstation 4’ten kopmamasıydı. Ancak yapılması planlanan bu son değişiklik, Remote Play’in amacından biraz uzaklaştığının da önemli bir göstergesi.

Sony, Playstation 4’ün masa üstünde de oynanabilmesi için Remote Play teknolojisinin kapsamını genişletme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde Remote Play PC adındaki bir uygulamanın kullanıcıların Play Station 4 oyunlarını Windows işletim sistemli bilgisayarlara aktarmasına imkan tanımasını ardından benzer bir uygulamanın Sony tarafından da yapılacağını belirtelim.

Remote Play teknolojisi, normalde PS4 oyunlarının başka cihazlarda da oynanabilmesine imkan tanıyan bir uygulama. Bu nedenle de, Remote Play teknolojisi, Playstation’un en önemli uygulamalarından biri olarak kabul ediliyor. Remote Play uygulamasının bir benzeri de, Microsoft tarafından uygulanmaya başlamıştı ve  benzer bir alt yapıyı Xbox One ve Windows 10 arasında da kullanmaya başlamıştı.

playstation

Öte yandan Sony Worlwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida, şu an için kesinleşmiş bir tarih vermese de, twitter üzerinden bir açıklama yaparak Remote Play özelliğinin bir uygulama ile PC ve Mac bilgisayarlara da uygulanabileceğini belirtti. Kullanıcılar açısından ise, bu uygulamanın ilgi göreceğini söylemek mümkün ancak oyun konsolu yerine masa üstünü kullanmak her oyuncuya cazip gelir mi bilinmez tabii. Bunun yanı sıra, kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri de, bu uygulamanın PS4’le beraber alınıp alınmayacağı. Bununla birlikte masaüstü uygulaması sayesinde PS4’ün daha çok kullanıcıya ulaşacağını da belirtelim.

Bir önceki yazımız olan İnternet Alışverişleriniz İçin İndirimkodlarım.Com'dan İndirim Kodu Alın! başlıklı makalemizde Alış veriş siteleri, indirim ve İndirimkuponlarım.com hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İnternet Alışverişleriniz İçin İndirimkodlarım.Com’dan İndirim Kodu Alın!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478