PlayStation VR Fiyatı Belli Oldu!

Sony‘nin sanal gerçeklik cihazı olan PlayStation VR oyun dünyasına adeta damga vurmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik cihazının gittikçe yaygınlaştığı günümüzde Sony’de bu akıma katılma kararı aldı.

Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR gibi markaların ardından Sony’de bu kervana katılıyor. İlk olarak Project Morpheus adı verilen cihaz sonrasında PlayStation VR adıyla satışa çıkacağı duyuruldu.

Fiyat Hakkında İlk Açıklama!

Sony’nin kendi platformlarıyla uyumlu olarak çıkaracağı PlayStation VR ile ilgili birçok fiyat ortaya atılmıştı. Cihazla ilgili özellikle yurt dışındaki kaynaklar çeşitli fiyat aralıkları açıklamıştı.

Sony ise, daha önce cihazın diğer markalara göre uygun bir fiyatla satılacağını açıklamıştı. Konuyla ilgili daha belirgin bir açıklama gün içinde yapıldı.

Sony CEO’su Andrew House, PlayStation VR ile ilgili net bir rakam söylemedi ancak cihazın yeni nesil konsol fiyatlarıyla aynı seviyede olacağını açıkladı.

PlayStation 4‘ün standart modelleri 399 Amerikan doları fiyat etiketiyle satıldığı için bu cihazın da bu fiyatla satışa sunulacağı düşünülüyor.

Sanal gerçeklik konusunda Sony cihaza sahip olanlar bu tecrübeyi yaşamak istiyorlardı. Açıklanan fiyatla birlikte 2. bir konsol parası öderler mi, bu merak konusu.

pss

Türkiye Fiyatı!

PlayStation VR, ülkemizde satışa çıkacağında ortalama 1450-1500 TL olacağı tahmin ediliyor. İthalatçı garantili cihazların ise, tıpkı PlayStation 4 gibi 150 TL daha ucuz fiyatla satılması muhtemel gibi görünüyor.

Ülkemizde Sony PS4 oyun konsolu sahibi olanların bu cihaza ne kadar ilgi gösterecekleri pek bilinmiyor. Yine de sanal gerçeklik deneyimi yaşamak isteyenlerin sayısı hiç de azmış gibi görünmüyor.

2016’da Geliyor!

PlayStation VR ile ilgili resmi bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Cihazın önümüzdeki yıl raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu konuyla ilgili net bilgilerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

PlayStation VR kendisine özel 10 tane oyunla birlikte satışa çıkarılacak gibi görünüyor. Yeni nesil konsol sahibi olanlar için de özel içeriklerle gelmesi bekleniyor.

Sony, sanal gerçeklik cihazı olan PlayStation VR‘ye oldukça güveniyor. Bakalım firmanın beklentisi karşılanacak ve Sony önemli satış rakamları elde edebilecek mi? Oyunseverler büyük bir heyecan ve merakla bu yeni cihazın çıkmasını bekliyor.

Bir önceki yazımız olan PES 2016 İnceleme başlıklı makalemizde konami, pes ve Pes 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Twitter’da Türkçe Şikayet!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478