PlayStation 4 Kumanda Tanıtıldı!

Oyun sektörünün en önemli firmalarından biri olan Sony, yeniliklere devam ediyor. Oyun konsollarında önemli bir yeri olan Sony’nin ürettiği cihazlar tüm dünyada ilgiyle karşılanıyor. Önemli satış rakamları elde eden Sony, oyun konsollarına eklemeler yapmaya devam ediyor.

Sony, 2 yıl önce piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 için yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Hassas kontrol cihazının yanı sıra gerçeklik gözlüğü gibi ürünler üreten firma şimdi de uzaktan kumanda ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Sony, çıkardığı uzaktan kumanda ile PlayStation 4 kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor. Tanıtımda uzaktan kumandanın öne çıkan tüm özelliklerine değinilmiş durumda.

PlayStation 4 Kumanda Özellikleri!

Sony PlayStation 4′ün asıl amacı oyun oynatmak ancak bu cihazın birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Zengin multimedya yetenekleriyle öne çıkan PlayStation 4 ile müzik dinlemek, internette gezinmek, film izlemek gibi birçok özelliği kullanmak mümkün olmaktadır. Cihazın güçlü yapısıyla birlikte birçok özelliği kaliteli bir şekilde kullanmanız mümkün olmaktadır.

Sony PlayStation 4 ile birlikte kullanıcılara sunulan ve joystick adı verilen kontrolcü, oyunlar için son derece başarılı olsa da diğer özellikler için yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle firma, yeni bir kontrolcü sunmak için çalışmalara başlamıştı.

sonyy

Sony, gün içinde PlayStation 4 için uzaktan kumandayı duyurdu. Bu kumanda ile birlikte konsoldaki her işlevi yerine getirmeniz mümkündür. Özellikle internette gezinirken ağır kalan kontrolcü yerine kullanılacak olan bu kumanda, menüler arasındaki geçişi de hızlandırmış durumda.

Film izlerken, müzik dinlerken ileri, geri sarma, ses arttırma, ses azaltma gibi konularda kolaylık sağlayan kumandanın bir diğer önemli özelliği de, televizyon, ses sistemi, uydu alıcı gibi cihazları da kontrol edebilmesidir. Yani, tek kumandayla birçok cihazın kontrolünü elinizde bulundurmanız mümkün olmaktadır.

Sony PlayStation 4 sahipleri, cihazı sadece oyun oynamak için kullanmıyorsa, bu uzaktan kumanda çok büyük fayda sağlayacaktır. Hem zamandan kazanmanızı sağlayacak hem de menülerde sinirlenmenize de engel olacaktır.

PlayStation 4 Kumanda Fiyatı!

Sony PlayStation 4 uzaktan kumanda, an itibariyle ön siparişe açılmış durumda. Piyasaya çıkış tarihi 27 Ekim olan kumanda, Best Buy, Amazon, Gamestop gibi sayfalarda satışa sunulacak.

Yurt dışında 30 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak uzaktan kumandanın ülkemize gelip gelmeyeceği ya da hangi fiyatla satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan 16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Geliyor! başlıklı makalemizde 16 kameralı fotoğraf makinesi, light ve light l16 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Just Cause 3

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478